PVM klasifikatorių lentelė (PVM tipai) 2017/10/20

Kiekviena įmonė turėtų žinoti kokį PVM klasifikatoriaus kodą (PVM tipą) turėtų taikyti registruodama sąskaitas PVM sąskaitų faktūrų registre. Žemiau pateikiame lentelę, kurioje glaustai paaiškinta, kokiais atvejais ir kokį PVM klasifikatoriaus kodą (PVM tipą) pasirinkti.

Skaityti daugiau

Uždarosios akcinės bendrovės buhalterinė apskaita 2017/04/12

Uždaroji akcinė bendrovė – šis pasirinkimas pasirodė pačiu patraukliausiu sprendimu tūkstančiams asmenų, nusprendusių imtis verslo, o  gretos sparčiai auga kiekvienais metais. Ir iš tiesų, nieko keista, kodėl toks sprendimas tampa tinkamiausiu pasirinkimu; privalumų daug, tereikia išmanyti tam tikrus principus. Principų, kuriuos būtina suprasti norint, kad uždaroji akcinė bendrovė taptų sėkminga, yra nemažai. Tiesa, dėmesį verta atkreipti dar ir į tai, jog kai kurie iš jų yra būtini, o kurie – tik rekomenduojami. Skaityti daugiau

Mažosios bendrijos buhalterinė apskaita

Mažoji bendrija šiandien daugeliui žmonių, norinčių tapti nuosavo verslo savininkais, tampa puikia išeitimi dėl tam tikrų motyvų: nereikalingas įstatinis kapitalas, laukia ribota atsakomybė, tad bankroto atveju įsipareigojimai nebus nukreipti į asmeninį turtą, duomenis, reikalingus steigimui, galima pateikti netgi internetu, tokiu būdu sutaupant labai daug laiko ir pan. Dar vienas naudingas ir žavus privalumas yra tas, jog laukia kur kas paprastesnis buhalterinės apskaitos vedimas nei, pavyzdžiui, įsteigus uždarąją akcinę bendrovę. Skaityti daugiau

Pajamų ir išlaidų žurnalas

Kiekvienas individualios veiklos vykdytojas, siekdamas užtikrinti tinkamą buhalterinės apskaitos vykdymą, turi pildyti pajamų ir išlaidų žurnalą. Jei manote, kad šis procesas yra labai sudėtingas ir gali sukelti daug streso, savo nuomonę greitai pakeisite vos tik perskaitę šį tekstą – netrukus pateiksime pačią svarbiausią informaciją apie Gyventojo individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalo pildymą.

Skaityti daugiau

Individualios veiklos apskaita 2017/03/21

Individuali veikla sužavi vis daugiau ir daugiau žmonių. Ir nieko keista, kodėl šis pasirinkimas toks populiarus – jis turi labai daug privalumų:

  •  galite vykdyti sau patinkančią veiklą;
  •  puikus pasirinkimas norintiems dirbti nuotoliniu būdu (dažniausiai – iš namų);
  •  ypač tinka tiems, kurie negali savo gyvenimo įsivaizduoti bei kelionių;
  •  nereikia daug pradinių investicijų;
  •  mokesčiai, palyginus su kitomis verslo formomis – nedideli;
  •  išvengiama pikto boso, nuobodžio kelionių į darbą bei niurzgančių kolegų;
  •  paprasta vesti buhalterinę apskaitą.

Skaityti daugiau

PVM sąskaitų faktūrų registro duomenų pildymas 2016/04/20

Mokesčių administratorius, siekdamas užkirsti kelią galimiems teisės aktų pažeidimams, turi teisę apmokestinamajam asmeniui įteikti raštišką nurodymą (FR0786) nustatytu periodiškumu teikti Registrų duomenis už tame nurodyme nustatytą laikotarpį, kurio pradžia negali būti ankstesnė nei apmokestinamajam asmeniui nurodymo įteikimo data.

Iki 2016 m. spalio 1 d. PVM mokėtojai turi teikti VMI prie FM patvirtintas FR0671, FR0672 formas.

Skaityti daugiau

Sąskaita faktūra ir verslo liudijimas 2015/02/23

Nuo 2012-01-01 gyventojas gali vykdyti individualią veiklą, įsigijęs verslo liudijimą, tik tuo atveju, jei jis neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas PVM mokėtoju.

Gyventojams, įsigijusiems verslo liudijimus, pirkėjams arba paslaugų gavėjams gali išrašyti prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitus, o veikloje naudojantys kasos aparatus, išduoti kasos aparato kvitus. Tuo atveju, kai už perduotas prekes ar atliktas paslaugas atsiskaitoma vėliau, gyventojai visada gali išrašyti sąskaitą faktūrą prekių perdavimo ar paslaugų atlikimo momentu, o atsiskaičius vėliau, pinigų gavimo momentu išrašyti Prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitą.

Skaityti daugiau

Sąskaitų valdymas 2015/01/21

Popierinių sąskaitų apdorojimas, pristatymas ir archyvavimas – daug lėšų ir darbo reikalaujantis procesas. Elektronines sąskaitas pateikiančios įmonės sutaupo: sąskaitų pateikimas sutrumpėja iki kelių sekundžių, dokumentų nebereikia spausdinti, vokuoti, siųsti įprastu paštu.

Sąskaita123.lt veikia esamu laiku ir tai leidžia efektyviau dirbti.
Sąskaitų faktūrų valdymo sprendimas skirtas tiek mažam, tiek vidutiniam verslui, siekiančiam efektyviau tvarkyti sąskaitas ir mažinti sąskaitų valdymo kaštus. Sutaupytas laikas ir lėšos lieka pagrindindinio verslo vystymui.

Skaityti daugiau