5 min

Bus kompensuojama iki 70 proc. nuomos mokesčio turintiems individualią veiklą!

Asmuo, naudojantis nešiojamąjį kompiuterį su tuščiu ekranu ant medinio stalo. Kairėje yra juodos kavos puodelis, o dešinėje - mažas žalias augalas. Asmuo vilki mėlynus marškinius.
Turinys
Atnaujinta 2021-08-16

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.

„Stengiamės atsižvelgti į visas verslininkų pastabas, kad pagalba vykdantiesiems individualią veiklą būtų kuo tikslingesnė. Skelbsime naujus kvietimus gauti paramą, pagal kuriuos bus skiriamos kompensacijos nuomos sąnaudoms padengti ir subsidijos iki šiol jų negavusiems asmenims veiklos likvidumui palaikyti. Tam numatėme daugiau kaip 14 mln. eurų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė  Armonaitė.  

Pagal pakeistą priemonės „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusiems individualią veiklą vykdantiems asmenims“ koncepciją, individualiai dirbantiems asmenims bus kompensuojama iki 70 procentų su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidų,  patirtų nuo 2020 m. lapkričio 1 d. iki 2021 m. balandžio 30 d., tačiau ne daugiau kaip 20 tūkst. eurų.

Parama likvidumui palaikyti individualiai dirbantiems pagal pažymą asmenims bus susieta su 2019 m. apskaičiuotu gyventojų pajamų mokesčiu (GPM),  o dirbantiems pagal verslo liudijimą asmenims – su sumokėto nustatyto fiksuoto dydžio pajamų mokesčio suma. Parama sieks 100 proc. apskaičiuotos ir (arba) sumokėtos GPM sumos, ne mažiau kaip 100 Eur ir ne daugiau kaip 18 minimalių atlyginimų (MMA) – tai sudaro beveik 11 tūkst. eurų. 

Paramą galės gauti asmenys, vykdantys individualią veiklą, kuri įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą. Individuali veikla pagal pažymą ar verslo liudijimas šiemet turi būti  registruoti ne trumpiau kaip 3 mėnesius, pajamos iš kitokios veiklos per 2019 metus neviršyti 12, o per 2020 m. gautos metinės apmokestinamosios pajamos – neviršyti 36 minimalių algų.

Pagal atnaujintą tvarką paramos veiklos likvidumui palaikyti besikreipiantiems individualią veiklą pagal pažymą vykdantiems asmenims  panaikinamas reikalavimas nebūti išregistravus veiklos iki karantino paskelbimo (iki 2020 m. lapkričio 6 d. imtinai).

Kompensacijoms daliai pastoviųjų išlaidų padengti numatyta 12 mln. eurų, o veiklos likvidumui palaikyti – 2,4 mln. eurų.  

 

Info: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

author avatar
Darius Šoparas CEO
Darius Šoparas yra fintech SaaS'o Sąskaita123 įkūrėjas su daugiau nei 20 metų patirtimi. Ilgametė patirtis IT ir finansų industrijoje, bei aistra tech inovacijoms leidžia Dariui įkvėpti naujus, augančius verslus, padėti jiems racionalizuoti savo veiklą ir pasiekti finansinių tikslų.
Gaukite naudingiausius savaitės patarimus
Toliau skaitykite
Paveikslėlyje ryškiai geltoname fone baltomis didžiosiomis raidėmis pavaizduotas žodis „BIULETENIS“.
7 min Darius Šoparas
Kaip gauti ligos išmoką dirbant pagal IVP?
Ligos išmoka – piniginė kompensacija, kurią gyventojas gauna laikino nedarbingumo metu dėl ligos ar traumos. Lietuvoje ligos išmokas administruoja Sodra, tačiau jos mokėjimo sąlygos skiriasi priklausomai nuo veiklos formos. Dirbantieji pagal individualią veiklą dažnai susiduria su unikalia realybe – jų socialinės garantijos nėra tokios tvirtos, kaip samdomo darbo atveju. O kas nutinka, kai užklumpa liga? […]
Paveikslėlis yra mėlyname fone, kurio centre yra baltas žodis „JAUNIMAS“.
5 min Darius Šoparas
Kokias finansines klaidas daro jaunimas?
Jaunystėje finansų valdymas dažnai laikomas ne tokiu svarbiu dalyku, nes daugelis dar tik pradeda savarankišką gyvenimą ir mokosi tvarkytis su savo pajamomis. Visgi, būtent šiuo laikotarpiu daromos klaidos gali turėti ilgalaikių pasekmių, nes dažnai buvo manoma, kad išlaidos yra mažesnės nei iš tikrųjų. Kodėl finansinis raštingumas yra svarbus jau jaunystėje? Finansinis raštingumas yra vienas svarbiausių […]
Vaizdas turi gradientinį foną, pereinantį nuo mėlynos kairėje iki violetinės dešinėje. Centre baltas tekstas „PVM TIPAI“.
4 min Darius Šoparas
PVM klasifikatorių lentelė (PVM tipai)
Pridėtinės vertės mokestis (PVM) yra vienas pagrindinių netiesioginių mokesčių, kuris taikomas prekėms ir paslaugoms daugelyje pasaulio šalių. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse, PVM administravimas yra svarbi apskaitos ir mokesčių sistemos dalis. Tam, kad mokesčių administravimas būtų efektyvus ir skaidrus, naudojami PVM klasifikatoriaus kodai. PVM klasifikatorių kodus rasite čia (redakcija – PVM klasifikatoriaus […]

Išbandyk jau dabar.
Nemokamai!

Optimizuokite savo verslo procesus jau dabar.
Registruokitės ir pradėkite jau šiandien!

Išbandykite sistemą nemokamai