Dirbate savarankiškai? Vėl galite  gauti 257 eur išmoką!

Dalyje savivaldybių Vyriausybei paskelbus karantiną, karantino teritorijoje savarankiškai dirbantys asmenys gali dar kartą gauti valstybės teikiamą paramą. Išmoka siekia 257 Eur per mėnesį.

Išmoka skiriama Užimtumo tarnyboje registruotiems savarankiškai dirbantiems asmenims, pateikusiems prašymą.

Savarankiškai dirbančių asmenų išmokos nuostatuose numatyta tvarka ir atitinkantiems Užimtumo įstatymo 51 str. 1 d. nurodytas sąlygas:
  1. savarankiška veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per 12 mėnesių ir nebuvo išregistruota iki Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino paskelbimo dienos;  Tai reiškia, kad veikla turi būti užsiimama ilgiau nei paskutinius tris mėnesius įskaitant.
  2. jeigu dirba, asmeniui priskaičiuotas darbo užmokestis pagal darbo sutartį ar darbo santykiams prilygintus teisinius santykius yra ne didesnis už Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą minimaliąją mėnesinę algą; Tai reiškia, kad dirbantis asmuo pagal darbo sutartį turi uždirbti mažiau nei MMA. Jeigu asmuo užsiima tik IV – išmoka jam priklauso.
  3. juridinio asmens atveju neturi likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso. Ar tai galioja ir MB? Taip, jos taip pat gali gauti išmoką.

Informacija apie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbiamą karantiną savivaldybių teritorijose bus nuolat atnaujinama.

Galimybę teikti prašymus turi tik Užimtumo tarnyboje registruoti savarankiškai dirbantys asmenys, todėl jeigu dar nesate užsiregistravęs, siūlome pasinaudoti Užimtumo tarnybos internetinėje svetainėje prieinama elektronine paslauga Registracija Užimtumo tarnyboje.

Registracija reikalinga iš naujo. Pasibaigus I karantinui – buvote išbrauktas iš sąrašų.

Jūs turite jungtis per išorinį Užimtumo tarnybos portalą, paspausdami aktyvią nuorodą Registruotis per Elektroninių valdžios vartų portalą.  

Patvirtinę savo teikiamus duomenis turėsite pažymėti apsilankymo laiką, kurį pasirinkus bus paskirtas atsakingas specialistas. Jei bus neatitikimų pateiktoje informacijoje, su jumis bus susisiekta. Atvykti į Užimtumo tarnybą nereikės.

Naujai registruoti ir iki prašymo pateikimo dienos Užimtumo tarnyboje užsiregistravę savarankiškai dirbantieji dėl prašymų pateikimo turi kreiptis į jiems priskirtus konsultantus, kurie suteiks visą reikiamą informaciją.  

Prašymai teikiami:
  • iš savo darbo ieškančio asmens registracijos kortelėje nurodyto elektroninio pašto, siunčiant užpildytą prašymą į Užimtumo tarnybos skyrių, vykdantį klientų aptarnavimo funkcijas, kuriame asmuo yra registruotas;
  • paštu, siunčiant užpildytą ir pasirašytą prašymą į Užimtumo tarnybos skyrių, vykdantį klientų aptarnavimo funkcijas, kuriame asmuo yra registruotas.

Kilus klausimų prašome skambinti į artimiausią klientų aptarnavimo skyrių. Kontaktus rasite čia.

 

Šaltinis: uzt.lt