Darbas su individualios veiklos pažyma užtikrina tas pačias garantijas kaip ir darbuotojams pagal darbo sutartį. Žinoma, tokiu atveju išmokų (ligos, motinystės, pensijos..) dydis priklauso nuo to – kokio dydžio įmokos bus padarytos.
Darbą su individualios veiklos pažyma supa niuansai, kai „ne už kalnų” šeimos pagausėjimas. Tėvystės atveju, savarankiškai dirbantys tėvai gali gauti tėvystės išmokas, jei atitinka tam tikras sąlygas, įskaitant pajamas ir pajamas susijusias su individualia veikla.
Kaip gauti gauti išmoką?
Siekiant, kad pajamos iš individualios veiklos būtų įtrauktos į motinystės išmokas (ir tokiu atveju, kai IV Jūsų pagrindinis pajamų šaltinis, ir tokiu atveju, kai tai tik papildomas pajamų šaltinis) – reikia kiekvieną mėnesį SODRAI sumokėti socialinio draudimo įmokas ir tuo pačiu pateikti SAV pranešimą apie savarankiškai dirbantį asmenį.
Pajamos, įskaitant pajamas iš pajamas, yra svarbios apskaičiuojant motinystės išmokas, nes jos tiesiogiai veikia finansinę paramą tėvams. Tuomet įmokos yra sumokamos avansu ir gautas uždarbis yra įtraukiamas į motinystės išmokas.
Vaiko priežiūros atostogų metu taip pat galima dirbti pagal IVP, o tai neturės įtakos kompensacijos dydžiui.
Pavyzdžiui, įmokos už gegužės mėnesį avansu turi būti sumokamos iki gegužės 31 dienos, o SAV pranešimas turi būti pateiktas iki birželio 15 dienos. Ir taip toliau žiūrint kiekvieno mėnesio galą ir kito mėnesio 15 dieną.
SAV pranešimas gali būti pateikiamas teritoriniuose skyriuose arba išsiųstas paprastu paštu. Patogiausia galimybė – prisijungus prie asmeninės sodros puslapio paskyros draudėjui. Vaiko priežiūros išmokos apima motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokas, kurios yra skaičiuojamos pagal naują mokėjimo struktūrą savarankiškai dirbantiems tėvams.
Negalima įmokų mokėti atbuline tvarka už praėjusius metus, jie nebus įskaitomi kaip pajamos iš veiklos.
Kiek mokesčių mokėti?
Jeigu SAV pateikimo metu deklaruosite tik tam tikrą pajamų dalį – tokiu atveju išmokos bus vertinamos ir pateikiamos tik kitais metais ir bus sumokama nepriemoka.
Siekiant gaut išmokas reikia per dvejus metus būti sukaupus 12 mėnesių stažą nepriklausomai nuo to – kokiu principu dirbsite (mėnesį dirbsite, porą – ne ir t.t.).
Svarbiausia, kad SODRAI būtumėte sumokėjęs 12 MMA per tuos du metus, kurie ir bus naudojami vaiko išmokoms. Jeigu vaiko priežiūros atostogose būsite 1-erius metu, tokiu atveju gausite pilną išmoką, jeigu 2-jus metus – pirmais metais bus išmokama 70 procentų algos, o antras metais – 40 procentų algos (Jūsų deklaruojamų pajamų 12 mėnesių vidurkis).
Mokesčiai turi būti mokami laiku
Pavyzdžiui, asmuo per 12 mėnesių uždirbo 15 000 eurų ir sumokėjo soc. įmokas nuo 5250 eurų (atskaičius išlaidas ir t.t.). Jo priežiūros išmoka turėtų siekti apie 5250 eurų, kurie bus dalinami į 12 mėnesių.
Tokiu atveju kiekvieną mėnesį gaunama kiek daugiau nei 400 eurų. Pajamos, įskaitant pajamas iš pajamas, yra svarbios apskaičiuojant tėvystės atostogų išmokas. Kadangi nuo šios sumos dar yra atskaitomas GPM mokestis – į rankas lieka apie 400 eurų.
Pasinaudokite vaiko priežiūros išmokų skaičiuokle ir pasižiūrėkite, kas Jums priklauso. Skaičiuoklės padeda apskaičiuoti įvairias tėvystės atostogų išmokas, įskaitant motinystės ir tėvystės pašalpas.
Dažniausiai užduodami klausimai apie VPA ir NGA dirbant pagal IVP
Kas yra VPA ir NGA?
VPA – vaiko priežiūros atostogos.
NGA – nėštumo ir gimdymo atostogos.
Kaip apskaičiuojamos VPA ir NGA dirbant pagal individualios veiklos pažymą?
VPA apskaičiuojama nuo jūsų deklaruojamų pajamų. NGA skaičius priklauso nuo sumokėtų valstybinio socialinio draudimo įmokų.
Kokios yra mano pareigos dirbant pagal individualios veiklos pažymą?
- Laiku deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius.
- Mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas.
- Saugoti dokumentus patvirtinančius pajamas ir išlaidas.
Kada ir kaip reikia mokėti mokesčius ir įmokas?
Mokesčiai ir įmokos mokami avansu arba po ataskaitinio laikotarpio. Tikslius terminus rasite VMI ir Sodros puslapiuose.
Mokėjimo būdai: bankiniu pavedimu, elektroninė bankininkystė.