Kas yra nuostolis versle?

Minimalistinė darbo vieta su nešiojamuoju kompiuteriu su matoma klaviatūra, tuščiomis vizitinėmis kortelėmis, nedideliu sultingu augalu baltame vazone ir užrašų knygute ant šviesiai pilko paviršiaus. Kairėje vaizdo pusėje yra trys spalvingos, pusapvalės formos (žalia, geltona ir balta) – idealiai tinka verslo liudijimo mokesčiams organizuoti.


Nuostolis: kas tai?

Kiekvieno verslo tikslas yra siekti pelno. Žinoma, lygiagrečiai gali būti keliami ir kiti tikslai, tačiau poreikis gauti užtektinai pajamų, kurios leis vykdyti veiklą toliau, dažniausiai prioritetas. Nuostolis įmonės veikloje apibrėžia verslo rezultatą, kuris nurodo tam tikro mokestinio periodo darbą.

Nuostolis: apibrėžimas

Grynojo nuostolio vertinimas gali būti atliekamas tik apskaičiavus tam tikro ataskaitinio periodo pajamas bei išlaidas. Žiūrima – koks yra jų skirtumas. Tai yra patiriama tuomet, kai išlaidos yra didesnės nei pajamos, ir tai reiškia, kas yra prarasta ar laikoma nereikalingu.

Materialinė nuostolis: priežastys

  • Įmonė nesusitvarko su gamybos kaštais. Materialinė nuostolis gali atsirasti dėl įvairių įvykių, tokių kaip gamtos katastrofos ar konfliktai.
  • Dėl pasaulio arba šalies ekonominių, politinių ir t.t. poveikių.
  • Jei didėja mokesčiai.
  • Atsiranda neplanuotų išlaidų.
  • Pasikeičia įmonės partneriai ir sponsoriai.
  • Kitais atvejais.

Ką daryti patyrus žala?

Jeigu patiriama žala – ją galima dengti iš finansinių rezervų. UAB atveju, pavyzdžiui, iš akcininkų įnašų.