5 min

Nedarbo dienos 2025

Besisukantis abstraktus raštas su mėlynos, violetinės ir rožinės spalvos atspalviais sukelia judesio pojūtį ir tėkmės tarsi marmurinės tekstūros, primenančią ramybę prieš pat nedarbo dienos 2025.
Turinys
Atnaujinta 2024-12-25
Atnaujinta 2024-11-05

Nedarbo dienos 2025 | Sąskaita123

Šventinės dienos ir nedarbo dienos 2025 yra svarbi darbo kultūros dalis, kuri suteikia galimybę darbuotojams atsipūsti ir švęsti reikšmingas šventes. Šios dienos yra apibrėžtos Lietuvos darbo kodekse (darbo kodeksas). 2025 metais Lietuvoje šios dienos suteiks galimybę ne tik pasimėgauti poilsiu, bet ir dalyvauti tradiciniuose renginiuose bei šventėse. Šventinių dienų sąrašas yra prieinamas nuorodai.

Nuo Naujųjų metų iki Kalėdų – kiekviena nedarbo diena siūlo unikalią progą atsijungti nuo kasdienės rutinos ir skirti laiko sau bei savo artimiesiems.

Nedarbo dienos 2025 metais Lietuvoje yra šios:

  1. Sausio 1 d. – Naujieji metai (šeštadienis)

  2. Vasario 16 d. – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena (sekmadienis)

  3. Kovo 11 d. – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena (antradienis)

  4. Gegužės 1 d. – Tarptautinė darbo diena (ketvirtadienis)

  5. Birželio 24 d. – Rasos arba Joninės (antradienis)

  6. Liepos 6 d. – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo kar crown) diena (sekmadienis)

  7. Rugpjūčio 15 d. – Švč. Mergelės Marijos ėmimas į dangų (penktadienis)

  8. Lapkričio 1 d. – Visų šventųjų diena (šeštadienis)

  9. Lapkričio 2 d. – Vėlinės (sekmadienis)

  10. Gruodžio 24 d. – Kūčios (pirmadienis)

  11. Gruodžio 25 d. – Kalėdos (antradienis)

  12. Gruodžio 26 d. – Antrosios Kalėdos (trečiadienis)

Atkreipkite dėmesį, kad kai kurios šventinės dienos gali sutapti su savaitgaliais, o tai gali turėti įtakos nedarbo dienų skaičiui. Patikrinkite savo įmonės tvarkaraštį, kad sužinotumėte, kaip tai bus taikoma jūsų atveju.

Nacionalinės šventės

Nacionalinės šventės yra svarbios kiekvienos šalies kultūrinio identiteto dalis. Jos ne tik atspindi istoriją ir tradicijas, bet ir stiprina pilietinį sąmoningumą bei bendrumo jausmą. Lietuvoje nacionalinės šventės dažnai susijusios su svarbiais įvykiais, tokiais kaip nepriklausomybės atkūrimas, kultūros ir tradicijų puoselėjimas.

Lietuvos nacionalinės šventės:

  1. Sausio 1 d. – Naujieji metai

  2. Vasario 16 d. – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

  3. Kovo 11 d. – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

  4. Liepos 6 d. – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo kar crown) diena

  5. Rugpjūčio 15 d. – Švč. Mergelės Marijos ėmimas į dangų

Šios šventės ne tik leidžia žmonėms paminėti svarbius istorinius įvykius, bet ir skatina bendruomeniškumą, kultūros puoselėjimą bei tradicijų tęstinumą. Kiekviena šventė turi savo unikalius papročius ir renginius, kurie padeda stiprinti tautinę tapatybę ir bendrystę.

Vasario 16 d. – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Vasario 16 yra itin reikšminga data mūsų šalies istorijoje. Ji pažymi 1918 metų Nepriklausomybės Akto pasirašymą, kuris simbolizuoja kovą už laisvę. Tai puiki galimybė prisiminti ir pagerbti tuos, kurie kovojo dėl mūsų nepriklausomybės. Ši diena Lietuvoje yra oficiali nedarbo diena, o visoje šalyje organizuojami įvairūs renginiai skirti šiai progai paminėti ir pagerbti Lietuvos nepriklausomybę.

Kovo 11 d. – Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 11-oji pažymi 1990 metų Lietuvos Nepriklausomybės Akto paskelbimą ir tai yra dar viena itin reikšminga diena mūsų šalies istorijoje. Ši data skatina patriotizmą ir tautos vienybę primindama apie laisvės siekį. Nepriklausomybės atkūrimo diena yra oficiali nedarbo diena Lietuvoje ir šią dieną visoje šalyje organizuojami įvairūs renginiai skirti pagerbti Lietuvos nepriklausomybę.

Liepos 6 d. – Karaliaus mindaugo karūnavimo diena

Liepos 6-oji yra Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Tai viena iš svarbiausių datų Lietuvos istorijoje, kuri simbolizuoja valstybės pradžią ir jos autonomiją. Mindaugas, pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius, 1253 metais buvo karūnuotas, o tai atvėrė kelią Lietuvos valstybės formavimuisi. Ši diena ne tik primena apie pirmąją valdžią Lietuvoje, bet ir skatina nacionalinę tapatybę bei patriotizmą.

Liepos 6-oji yra oficiali nedarbo diena Lietuvoje, tad leidžia žmonėms dalyvauti šventiniuose renginiuose. Visą dieną vyksta įvairios šventės, koncertai, parodos ir kiti kultūriniai renginiai skirti pagerbti Lietuvos istoriją ir tradicijas. Miestuose ir miesteliuose organizuojamos eisenos, kurių metu žmonės neša Lietuvos vėliavas ir gieda tautiškas dainas. Šios iniciatyvos skatina bendruomeniškumą ir visų tautos narių vienybę, skatina prisiminti ir paminėti mūsų šalies istoriją kartu.

Šventės ir atostogos

Nedarbo dienos, šventės ir poilsio dienos yra dvi svarbios gyvenimo dalys suteikiančios galimybę atsipalaiduoti, švęsti ir pasimėgauti laiku su artimaisiais. Šventės dažnai yra susijusios su tradicijomis, kultūriniais renginiais ir dvasiniais ritualais, kurie leidžia žmonėms atsiminti savo šaknis ir stiprinti bendruomeniškumą. Tuo tarpu atostogos – tai laikas, kai žmonės atsijungia nuo kasdienio gyvenimo rutinos, leidžia sau keliauti, poilsiauti ar užsiimti mėgstama veikla.

Balandžio 20 d. – Velykos ir Balandžio 21 d. – Velykų antroji diena

Velykos švenčiamos balandžio 20-ąją yra svarbiausia krikščionių šventė simbolizuojanti Kristaus prisikėlimą ir naujo gyvenimo pradžią. Ši šventė yra ne tik dvasinis įvykis, bet ir svarbus kultūrinis aspektas, kuris apjungia įvairias tradicijas ir papročius. Velykų antroji diena bus balandžio 21-oji, taip pat yra oficiali nedarbo diena Lietuvoje, tad suteikia galimybę žmonėms atsipalaiduoti ir švęsti su artimaisiais.

Gegužės 1 d. – Tarptautinė darbo diena

Gegužės 1-oji – Tarptautinė darbo diena yra šventė skirta pagerbti darbo žmones ir jų indėlį į visuomenę. Ši diena primena apie darbuotojų teises, socialinę lygybę ir solidarumą, o daugelyje šalių organizuojamos demonstracijos ir renginiai, kuriuose akcentuojamos darbo sąlygų gerinimo iniciatyvos.

Gegužės 4 d. – Motinos diena

Gegužės pirmąjį sekmadienį, 2025 – gegužės 4-ąją, švenčiama Motinos diena. Nors ši diena nėra oficiali nedarbo diena, tačiau daugelis šeimų ją praleidžia ypatingai, skiria laiko savo mamoms ir pagerbdami motinystės svarbą. Motinos diena yra proga išreikšti meilę ir dėkingumą motinoms už jų besąlygišką meilę, aukas ir palaikymą.

Birželio 1 d. – Tėvo diena

Birželio 1-oji yra Tėvo diena, tai ypatinga diena skirta pagerbti tėvus ir šeimos galvos. Šią dieną daugelis šeimų renkasi kartu, rengia šventes, dovanoja tėvams dovanas ir linksmiai leidžia laiką. Tėvo diena yra ne tik proga pagerbti tėvus, bet ir paminėti jų indėlį į šeimos gyvenimą.

Vasaros šventės

Vasaros šventės yra laikas, kai žmonės renkasi kartu, rengia šventes, dalyvauja kultūriniuose renginiuose ir linksmiai leidžia laiką. Vasaros šventės yra svarbios Lietuvos kultūrai, kadangi jos prisideda prie tautos vienybės ir bendruomenės stiprinimo.

Birželio 24 d. – Joninės

Birželio 24-oji, Joninės, yra tradicinė lietuvių šventė skirta vasaros saulėgrįžai. Šią dieną visoje Lietuvoje vyksta įvairūs renginiai, laužų deginimas ir kitos tradicinės pramogos. Joninės yra laikas, kai žmonės renkasi kartu, rengia šventes ir linksmiai leidžia laiką. Šventės metu žmonės dažnai ieško paparčio žiedo, kuris, pagal legendą, suteikia laimę ir sėkmę, vadinamo paparčio žiedas.

Rugpjūčio 15 d. – Žolinė

Rugpjūčio 15-oji, dar vadinama Žoline, yra svarbi katalikų šventė, skirta Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo garbei. Tai ne tik religinė šventė, bet ir tradicinė žemdirbių šventė, kuomet laukuose vyksta derliaus nuėmimo darbai, o žmonės dėkoja už gausų derlių.

Rudens ir žiemos šventės

Lapkričio 1 rudens ir žiemos šventės yra ypatingas laikotarpis, kuomet gamta ir kultūra susijungia, kviečia žmones švęsti, prisiminti tradicijas ir susiburti su artimaisiais. Nuo derliaus nuėmimo švenčių rudens pradžioje iki šiltų šeimos susitikimų žiemą – šios šventės simbolizuoja ne tik metų laikų ciklą, bet ir bendrystę, dėkingumą ir džiaugsmą.

Lapkričio 1 d. – Visų šventųjų diena ir Lapkričio 2 d. – Vėlinės

Lapkričio 1-oji ir lapkričio 2-oji yra skiriamos mirusiųjų atminimui. Visų šventųjų diena ir Vėlinės – tai laikotarpis, kai žmonės lankosi kapinėse, uždega žvakeles ir prisimena savo artimuosius, suteikdami jiems pagarbą.

Gruodžio 24 d. – Šv. Kūčios, Gruodžio 25 d. – Šv. Kalėdos ir Gruodžio 26 d. – Šv. Kalėdų Antroji Diena

Gruodžio 24-26 dienomis švenčiamos Šv. Kūčios ir Šv. Kalėdos, tai svarbiausios žiemos šventės sukviečiančios šeimas prie šventinio stalo, dovanų keitimosi ir linksmų susitikimų. Kūčių vakarą tradiciškai ruošiamas ypatingas patiekalų stalas simbolizuojantis gausą ir vienybę.

Nedarbo dienos

Apžvalga nedarbo dienų 2025 metais

2025 metai Lietuvoje bus labai šventingi, kadangi bus švenčiamos daugelis svarbių nedarbo dienų. Šios dienos suteikia galimybę žmonėms atsipalaiduoti nuo kasdienių darbų, sumažina stresą ir pagerina psichinę savijautą. Nacionalinės šventės primena žmonėms, kad jie yra didesnės bendruomenės dalis ir kad juos su bendrapiliečiais sieja bendras paveldas.

Šventinės nedarbo dienos yra labai svarbios dirbančiųjų ir besimokančiųjų fizinei, protinei ir emocinei gerovei. Jos prisideda prie produktyvumo, darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros ir asmeninio augimo, taip pat padeda išsaugoti kultūrinį ir nacionalinį tapatumą.

Žemiau pateikiame išsamų sąrašą šventinių nedarbo dienų 2025 metais:

  • Sausio 1 d. – Naujieji metai (nedarbo diena)

  • Vasario 16 d. – Lietuvos Valstybės atkūrimo diena (nedarbo diena)

  • Kovo 11 d. – Nepriklausomybės atkūrimo diena (nedarbo diena)

  • Balandžio 20 d. – Velykos (nedarbo diena)

  • Balandžio 21 d. – Velykų antroji diena (nedarbo diena)

  • Gegužės 1 d. – Tarptautinė darbo diena (nedarbo diena)

  • Gegužės 4 d. – Motinos diena (nedarbo diena)

  • Birželio 1 d. – Tėvo diena (nedarbo diena)

  • Birželio 24 d. – Joninės (nedarbo diena)

  • Liepos 6 d. – Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena (nedarbo diena)

  • Rugpjūčio 15 d. – Žolinė (nedarbo diena)

  • Lapkričio 1 d. – Visų šventųjų diena (nedarbo diena)

  • Lapkričio 2 d. – Vėlinės (nedarbo diena)

  • Gruodžio 24 d. – Šv. Kūčios (nedarbo diena)

  • Gruodžio 25 d. – Šv. Kalėdos (nedarbo diena)

  • Gruodžio 26 d. – Šv. Kalėdų antroji diena (nedarbo diena)

Šios nedarbo dienos yra ne tik patogumo reikalas, bet ir esminė sveiko ir visaverčio pilietiško gyvenimo dalis.

author avatar
Darius Šoparas CEO
Darius Šoparas yra fintech SaaS'o Sąskaita123 įkūrėjas su daugiau nei 20 metų patirtimi. Ilgametė patirtis IT ir finansų industrijoje, bei aistra tech inovacijoms leidžia Dariui įkvėpti naujus, augančius verslus, padėti jiems racionalizuoti savo veiklą ir pasiekti finansinių tikslų.
Gaukite naudingiausius savaitės patarimus
Toliau skaitykite
Diagrama, kurioje pateikiamos įvairios pensijų sumos eurais skirtingoms kategorijoms, įskaitant išėjimą į pensiją, išankstinį išėjimą į pensiją, invalidumą, nedarbą ir kitas, su išnašomis apie sąlygas ir konkrečias datas.
8 min Darius Šoparas
Kiek galima pervesti pinigų be mokesčių Lietuvoje?
Kiek galima pervesti pinigų be mokesčių Lietuvoje? Klausimas labai geras. Pinigų pervedimai yra svarbi tema, nes pervedant pinigus svarbu žinoti – kada ir kokius mokesčius reikės sumokėti. Lietuvoje mokesčių sistema nustato tam tikras sumas, kurios gali būti pervedamos be papildomų mokesčių, pavyzdžiui, 5 tūkst. eurų ar 15 tūkst. eurų, tačiau yra ir apribojimai priklausomai nuo […]
Apvirtęs stiklinis indas, ant tamsaus paviršiaus išsiliejęs varinių centų mišinį, rodo paslėptą vertę. Monetos, kaip ir neapmokestintos tėvų dovanos, išmėtytos aplinkui, kai kurios dar iš dalies stiklainio viduje, perrištos šiaudine juostele.
11 min Darius Šoparas
Ar apmokestinami tėvų dovanoti pinigai?
Atnaujinta 2024-11-02 Ar Apmokestinami Tevu Dovanoti Pinigai: Sąskaita123 Kyla klausimas – ar apmokestinami tėvų dovanoti pinigai? Sužinoti – verta. Lietuvoje tėvų dovanoti pinigai, kaip ir kitos dovanos, paprastai apmokestinami, tačiau yra tam tikros išimtys. Pagal Lietuvos mokesčių įstatymus – tėvų dovanotos sumos kiekvienam vaikui yra neapmokestinamos pajamų mokesčio apskaičiavimo tikslu. Ar apmokestinami tevu dovanoti pinigai? […]
Abstraktus vaizdas su įvairiais rožinės, violetinės ir rudos atspalvių apvaliais bokeh šviestuvais, išsibarsčiusiais tamsiame fone. Kaip ir laukimas, supantis Vidutinis darbo užmokestis 2024, švelnus fokusavimas sukuria svajingą ir atmosferinį efektą.
7 min Darius Šoparas
Vidutinis darbo užmokestis 2024
Atnaujinta 2024-11-10 Vidutinis darbo užmokestis 2024: tendencijos ir regioniniai skirtumai Darbo užmokestis, arba vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje, yra vienas iš svarbiausių rodiklių, kuris atspindi šalies ūkio būklę ir gyvenimo lygį. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, darbo užmokestis yra glaudžiai susijęs su ekonominės aplinkos pokyčiais, sektoriaus specifika ir net regioniniais skirtumais. 2024** m. vidutinis mėnesinis […]

Išbandyk jau dabar.
Nemokamai!

Optimizuokite savo verslo procesus jau dabar.
Registruokitės ir pradėkite jau šiandien!

Išbandykite sistemą nemokamai