5 min

Freelancerio atostogos: ką turiu žinoti

Paplūdimio scenos iliustracija su žaliai baltai dryžuotu skėčiu, balta kėde ir nedideliu stalu su vaisių griežinėliais. Fonas geltonas su subtiliomis bangomis, sukuriančiomis saulėtą atmosferą.
Turinys
Atnaujinta 2021-08-16

Vieni skuba atostogauti vos tik pradėjus džiuginti kaitresnei saulei, kiti atostogomis mėgaujasi į Lietuvą pasibeldus šaltukui, o tretiems iš vis yra sunku paleisti darbus ir įjungti atostogų režimą. Kuris variantas bebūtum, atėjus atostogoms privalu atsipūsti. Ką turėtum žinoti prieš išeinant į atostogas? Skaityk naują straipsnį – freelancerio atostogos.

Šokti atostogų ritmu kur kas lengviau, jei:

Informuosi klientus

Nepalik jų nežinioje. Aktyvuok atostogų auto atsakiklį ar vadžias perduok kitam atsakingam asmeniui. Geriausia įspėti jau iš anksto. 

Informuosi kolegas

Glausta atmintinė svarbiausios informacijos:

  • Grįžimo data
  • Kontaktas ar nurodymas, ką daryti iškilus neatidėliotiniems reikalams
  • Veiklos planas, ko iš kolegų tikimasi per šį laikotarpį
  • Padėka už supratingumą
Susiplanuosi komunikaciją

Nepaleisk turinio vadžių. Net jei tai ir žinutė apie atostogas – pasidalink. Prieš išauštant atostogų rytui, susiplanuok ir publikuok norimus įrašus. Nemokamai tai galima padaryti per Creator Studio | Business Suite (Facebook paskyroje). Tokiu būdu ir toliau vystysi savo prekės ženklą, auginsi savo auditoriją ir didinsi matomumą. Tiesa, nevertėtų rašyti opiomis temomis, kadangi tokiu būdu įsipareigotum “prisirišti” prie komentarų skilties.

Rasi pagalbos ranką

Jei nė diena neprabėga be el. laiškų apsupties, o juose “verda” užsakymai – rask laikiną asistentą ar įpareigok kolegą. Tik pagalvok – visi laiškai atsakyti, užsakymai vykdomi ir visi patenkinti. Žinoma, jei tai nėra įmanomas variantas vertėtų pasikliauti pirmuoju patarimu.

Papildomas patarimas: jei sunku atsiriboti nuo darbų rekomenduojame išmaniajame ar kompiuteryje nustatyti veiklos aktyvumo laiką, išjungti pranešimus nuo veiklos paskyrų.

Ar žinojai, kad…?

Vienas amerikiečių tyrimas parodė, kad didelį stresą dirbant namuose sukelia ilgesnis darbo laikas, darbo intensyvumas ir trukdžiai namuose. Turbūt kiekvienas, dirbantis savarankiškai, galėtų pripažinti, kad ir šios situacijos privertė įsitempti:

  • noras atlikti darbą laiku
  • planavimas būti matomam ir išgirstam soc. erdvėje
  • piniginių tikslų laikymasis
  • klientų paieška

Remiantis Buffer pranešimu, 22 % dirbančių savarankiškai pasibaigus darbo valandomis negali ramia širdimi išjungti kompiuterio ir paprasčiausiai atsipūsti. Ne, jų niekas neverčia dirbti. Panaši situacija išlieka ir atostogų metu. Kodėl taip yra?

  • nenorima prarasti pajamų
  • norima išnaudoti kiekvieną pasitaikiusią progą
  • bijoma, kad klientas pasuks ieškoti kito paslaugos teikėjo

Žinoma, darbas savarankiškai turi daug privalumų ir malonių akimirkų, bet tokie iš pasalų užklumpantys įtempti momentai turi pareikalauti ir atokvėpio, poilsio dienos. Sveikas požiūris atneš naują perspektyvą.

author avatar
Darius Šoparas CEO
Darius Šoparas yra fintech SaaS'o Sąskaita123 įkūrėjas su daugiau nei 20 metų patirtimi. Ilgametė patirtis IT ir finansų industrijoje, bei aistra tech inovacijoms leidžia Dariui įkvėpti naujus, augančius verslus, padėti jiems racionalizuoti savo veiklą ir pasiekti finansinių tikslų.
Gaukite naudingiausius savaitės patarimus
Toliau skaitykite
Paveikslėlyje pavaizduotas baltas žodis „Delspinigiai“, centre oranžiniame fone.
5 min Darius Šoparas
Delspinigiai: skaičiavimo tvarka
Delspinigių skaičiavimo tvarka gali padėti išvengti neaiškumų paslaugų teikimo procese. Dirbantiems savarankiškai bei turintiems savo įmones svarbu domėtis delspinigiais ir žinoti – kaip juos skaičiuoti (tai gali suteikti kur kas daugiau saugumo teikiant tam tikras paslaugas). Freelanceriams dažniausiai svarbu yra gauti apmokėjimą už suteiktas paslaugas, tad sutartyje, kuri yra pasirašoma su klientu – būtinai turi […]
Paveikslėlyje pavaizduotos raidės „PVM“ baltame tekste, centre šviesiai žaliame fone.
4 min Rūta Kirdeikė
Kada registruotis PVM mokėtoju?
Registracija pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoju – tai svarbus žingsnis kiekvienam verslui ar savarankiškai veiklą vykdančiam asmeniui, kuris pasiekia tam tikrą pajamų ribą arba nori įgyti papildomų verslo pranašumų. Nors kai kuriems ši pareiga atsiranda automatiškai, kiti gali registruotis savanoriškai. Kada PVM registracija yra privaloma pagal įstatymą? PVM registracija Lietuvoje yra privaloma pagal įstatymą, kai […]
Tekstas "NEPILNAMEČIŲ" balta spalva šviesiai mėlyname fone.
8 min Darius Šoparas
Nepilnamečių įdarbinimas: viskas, ką reikia žinoti
Nepilnamečių įdarbinimas yra vykdomas kiek kitokia tvarka nei pilnamečių. Tiksliau, nepilnamečių asmenų įdarbinimas reikalauja darbdavius laikytis labai griežtų darbo-poilsio režimo. Tai nustato Lietuvos Respublikos įstatymai. Vasaros sezono metu padidėja verslų poreikis įdarbinti nepilnamečius asmenis. Paprasčiausiai atsiranda daugiau nekvalifikuotų darbo vietų, kurios „veikia“ tik vasaros sezono metu. Galiausiai, patys moksleiviai kur kas noriau dirba, kadangi nori […]

Išbandyk jau dabar.
Nemokamai!

Optimizuokite savo verslo procesus jau dabar.
Registruokitės ir pradėkite jau šiandien!

Išbandykite sistemą nemokamai