5 min

Gaisrinės saugos instrukcija

Turinys
Atnaujinta 2025-01-24

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis 2024 metų rugpjūčio 1 dienos kilo 4639 gaisrai, kuriuose žuvo 49 gyventojai, o 101 žmogus patyrė sužalojimų gaisre. Taigi, verta žinoti ir laikytis bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių tiek organizacijoms, tiek paprastiems gyventojams ir išvengti situacijų, galinčių sukelti gaisrus.

Gaisrinės saugos taisyklės – kur jas rasti?

Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės (BGST) yra pagrindinis dokumentas, kuris apibrėžia visas taisykles dėl gaisrinės saugos Lietuvoje. Jos nustato įvairių objektų, nesvarbu, kokios jų nuosavybės formos, bendruosius priešgaisrinės saugos reikalavimus ir priešgaisrinės saugos reikalavimai, kurių privalo laikytis visi Lietuvos Respublikos teritorijoje esantys žmonės.

BGST buvo priimtos 2005 metais Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įsakymu ir patvirtintos prie vidaus reikalų ministerijos. Nauji registravimo duomenys buvo paskelbti 2022 06 30 ir 2022 10 25, dokumento Nr. 1 584 (1.4 E) 2022, o dabartinė suvestinės redakcija galioja nuo 2023 05 01 iki 2024 10 31 metų. Taisyklės buvo keičiamos ir koreguojamos atsižvelgiant į to meto aktualijas.

Nežinantiems bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių ir jų nesilaikantiems gresia baudos, todėl susipažinti su jomis galima 2023 05 01 išleistame įsakyme: Bendrosios priešgaisrinės saugos taisyklės. BGST yra kontroliuojamos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento.

Infografika pavadinimu "Ką daryti kilus mažam gaisrui?" su trimis žingsniais: 1. Skubios pagalbos iškvietimas, 2. Evakuacijos plano paieška, 3. Gesintuvo naudojimas. Žalia ir juoda spalvų schema su kiekvieno žingsnio piktogramomis.
Infografika pavadinimu Ką daryti kilus mažam gaisrui su trimis žingsniais 1 Skubios pagalbos iškvietimas 2 Evakuacijos plano paieška 3 Gesintuvo naudojimas Žalia ir juoda spalvų schema su kiekvieno žingsnio piktogramomis

Organizacijų atsakomybė

Gaisrinė sauga yra kontroliuojama prie vidaus reikalų ministerijos.

Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės yra taikomos visoms organizacijoms, nepriklausomai nuo jų dydžio ar veiklos srities.

Organizacijos yra atsakingos už tai, kad jos darbuotojai, užimantys bet kokias pareigas, būtų informuoti dėl bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių ir jų laikytųsi.

Organizacijos yra atsakingos už tai, kad jos atitiktų gaisrinės saugos reikalavimus, o jų darbuotojai būtų apmokyti gaisrinės saugos reikalavimų vykdymo.Pagrindinės bendrosios gaisrinės saugos taisyklės nuo 2023 05 01 nedideliems prekybos ar paslaugų paskirties statiniamsPriešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie vidaus reikalų ministerijos savo puslapyje internete pateikia objektų priešgaisrinių techninių patikrinimų klausimyną, kurį rasite čia.Gaisrinės saugos taisyklių patvirtinimo dokumente-įsakyme Nr. 112 nurodomi Minimalūs reikalavimai valstybės tarnautojų ir darbuotojų priešgaisrinės saugos mokymo programoms. Saugos taisyklės:Saugos taisyklės buvo priimtos 2005 m. ir koreguotos 2022 06 30, dokumento Nr 584 1.4 e 2022. vėliau – 2023 05 01.

Objekte turi būti vadovo patvirtinta gaisrinės saugos instrukcija.

Patalpose turi būti įrengti evakuacijos kryptį nurodantys ženklai.

Elektros instaliacija ir elektros prietaisai turi būti tvarkingi.

Turi būti pakankamai gesintuvų – 100 kv. m ploto patalpoje privalomas 1-as 6 kg gesintuvas, 2 (2 kg) ar 4 (1 kg) gesintuvai.

Objekte turi būti įrengtas techniškai tvarkingas vidaus gaisrinis vandentiekis.

Objekte turi būti įrengtos gaisrinės saugos sistemos ir gaisrinės automatikos įrenginiai. Kas tai yra skaitykite čia.

Turi būti atliekami gaisrinės saugos ir įrenginių techninė priežiūra, bandymai, o jų rezultatus reikia fiksuoti tam skirtame žurnale.

Nuo 2024 11 01 įsigalioja naujas įsakymas dėl priešgaisrinės saugos taisyklių, kurį rasite čia. Gaisrinės saugos taisyklių patvirtinimo procesas yra būtinas norint sumažinti gaisrų tikimybę iki minimumo įvairiose įmonėse ir organizacijose.

Dalinamės priešgaisrinės saugos instrukcijos pavyzdžiu.

Išbandyk sąskaita123 nemokamai!
Registruotis
author avatar
Darius Šoparas CEO
Darius Šoparas yra fintech SaaS'o Sąskaita123 įkūrėjas su daugiau nei 20 metų patirtimi. Ilgametė patirtis IT ir finansų industrijoje, bei aistra tech inovacijoms leidžia Dariui įkvėpti naujus, augančius verslus, padėti jiems racionalizuoti savo veiklą ir pasiekti finansinių tikslų.
Gaukite naudingiausius savaitės patarimus
Toliau skaitykite
Gradiento fonas nuo mėlynos iki violetinės su tekstu "I. VAZ GIDAS" centre balta spalva.
11 min Darius Šoparas
i.VAZ gidas
i.VAZ yra Išmaniosios Mokesčių Administravimo Sistemos (i.MAS) posistemė, skirta važtaraščių duomenų teikimui Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pagal teisės aktų reikalavimus ir duomenų teikimo prievoles. Ši posistemė leidžia mokesčių mokėtojams teikti važtaraščių duomenis elektroniniu būdu, užtikrinant jų saugumą ir tikslumą. Naudodamiesi i.VAZ – įmonės gali lengvai ir greitai pateikti visą reikiamą informaciją apie krovinio vežimą, taip […]
Baltas tekstas „MTEP“ didžiosiomis raidėmis, centre vientisame ryškiai žaliame fone.
4 min Doc. dr. Martynas Endrijaitis
MTEP lengvata
Pelno mokesčio įstatymas (toliau – PMĮ) numato įvairias pelno mokesčio lengvatas įmonėms. Pavyzdžiui, lengvata investiciniam projektui, lengvata išlaidoms kinui remti, akcijų paketo pardavimo pajamų neapmokestinimas ir t. t. Viena iš šių aktualių lengvatų yra ir taip vadinama MTEP lengvata. MTEP pelno mokesčio lengvata taikoma įmonėms, kurios vykdo mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Įmonės gali tris […]
Nuotraukoje baltomis didžiosiomis raidėmis pavaizduotas žodis „DEKLARAVIMAS“, kurio centre yra gradientinis fonas, pereinantis iš mėlynos spalvos kairėje į geltoną dešinėje.
4 min Doc. dr. Martynas Endrijaitis
Aktualūs praktiniai pajamų deklaravimo klausimai: 2025 metų gairės
Šiemet deklaruojant pajamas už praėjusius 2024 metus naujovių nėra. Svarbiausia prisiminti šias pajamų deklaravimo datas: gegužės 2 d. – terminas pateikti pajamų deklaraciją bei liepos 31 d. – ikis šios datos grąžinamos permokos. Taigi, deklaracijas, prašymus skirti dalį sumokėto gyventojo pajamų mokesčio (GPM) paramai, o kai kuriems ir pateikti turto deklaracijas, per Elektroninio deklaravimo sistemą […]

Išbandyk jau dabar.
Nemokamai!

Optimizuokite savo verslo procesus jau dabar.
Registruokitės ir pradėkite jau šiandien!

Išbandykite sistemą nemokamai