5 min

Dažniausi mitai apie nuotolinį darbą

Žmogus sėdi prie medinio stalo naudodamas išmanųjį telefoną, šalia atsidaręs nešiojamasis kompiuteris ir uždaras sąsiuvinis. Asmuo dėvi juodus marškinius, atrodo, kad aplinka yra patalpoje, o natūrali šviesa sklinda iš kairės.
Turinys
Atnaujinta 2024-12-17

Nors daugeliui nuotolinis darbas atrodo kaip svajonė (dirbti tada ir ten, kur norisi), tačiau praktikoje, net ir esant galimybėms, ne visi drįsta pakeisti biuro sienas darbu namuose, parke ar sode. Darbas internetu suteikia galimybę užsidirbti pinigus nuotoliniu būdu, kas yra patrauklu tiek kaip papildomas darbas, tiek kaip pagrindinis pajamų šaltinis.

Kodėl?

Nes nuotolinį darbą supa mitai, kurie gali trukdyti suprasti šio tipo veiklos privalumus. Būtent juos ir aptarsime tikėdami, kad galiausiai išbandysite dirbti iš ten, kur Jums labiausiai priimtina.

1 MITAS – nuotoliniu dirbti nėra produktyvu.

Mitas! Kai kurie galvoja, kad jeigu viršininkas nežiūri per petį, tai darbuotojas nedirbs. Jis dirbs, tik reikia jam tiksliai išsiaiškinti – kokios yra jo pareigos ir tuo pačiu stebėti rezultatus, o ne procesą. Svarbu paminėti, kad nuotoliniam darbui būtini kompiuteriu įgūdžiai, kurie padeda efektyviai atlikti užduotis.

Daugeliui darbuotojų toks nuolatinis žvalgymasis per petį kelią stresą, tad darbas namuose – atgaiva. Dirbama tokiomis valandomis, kai labiausiai tinka, tokiais žingsniais, kurie labiausiai patenkina poreikius. Juk svarbiausia – rezultatas.

Buvo atliktas ne vienas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad darbuotojai, kurie dirba nuotoliniu būdu – dažniausiai prie darbų praleidžia daugiau laiko. Žinoma, ir padaro daugiau. Kodėl? Kadangi atmosfera – kur kas laisvesnė. Nuotolinis darbas taip pat leidžia greitai ir efektyviai užsidirbti pinigus, kas yra ypač svarbu šiuolaikinėje technologijų valdomoje visuomenėje.

Dar vienas mitas, kurį geriausiai paneigti gali tie, kurie dirba nuotoliniu būdu. Už tokią darbo galimybę labiausiai yra dėkingi intravertai, kuriems santykių mezgimas biure buvo ne malonumas, tačiau darbas.

Galiausiai, juk šiais laikais ar darbe, ar po darbo valandų – daugelis mūsų su kitais bendrauja virtualiais kanalais, kadangi taip yra patogiau ir padeda sutaupyti daug laiko. Taigi, žmogus, kuris turi socialiniame tinkle bent vieną kontaktą – niekada nebus vienišas.

3 MITAS – riba tarp darbo ir namų – išnyksta.

Negalime sakyti, kad tai vien tik mitas, kadangi jeigu gyvenate vieno kambario bute – gali būti tikrai sunku įsirengti tokią darbo vietą, kuri nebūtų per arti lovos.

Natūralu, kad dažniausiai darbas namuose reikalauja laiko, kol įprantama, kad tam tikri darbai turi būti atliekami konkrečiu metu, o poilsis – kitu metu ir dar geriau – kitoje erdvėje. Tačiau dažniausiai su laiku atskirti šias dvi erdves jau nebėra sunku, tad svarbiausia – išmokti po darbo ilsėtis ir išjungti telefoną bei kompiuterį, kai darbo valandos jau yra baigtos.

Jeigu kolegos po darbo Jus vis dar trukdo su reikalais – informuokite juos, kad po tam tikros valandos konsultacijų nebeteikiate. Tai yra būtina.

4 MITAS – geros konsultacijos vedamos GYVAI.

Ar akis į akį kontaktas visada yra geresnis? Nebūtinai, kadangi labai dažnai pokalbiai su nepatenkintais klientais sukelia erzulį, kuris galiausiai baigiasi prastu aptarnavimu. O konsultacijos online būdu tuo pačiu atveju, kai klientas yra irzlus – kur kas geriau, kadangi galite nusiraminti ir atsakyti tam žmogui kuo gražiau.

Ne veltui šiuo metu vis labiau plinta konsultacijos per pokalbių langus, o net nebe telefonu. Paprasčiausiai per pokalbių langus susirašinėjimo būdu pavyksta kur kas ramiau išlaikyti toną, kuris reikalingas kalbant su klientu.

Taigi, net kai darbas namuose dėl viruso galiausiai baigsis, tikėtina, kad pokalbiai online susirašinėjimo būdu su klientais – liks.

5 MITAS – neįmanoma suplanuoti laiko.

Dirbant nuotoliniu būdu laiko planavimas, priešingai, tampa kur kas paprastesnis ir tuo pačiu lankstesnis. Žinoma, tik tokiu atveju, jeigu vadovai vertina darbus, tačiau ne valandas, kurios leidžiamos darbe. Taigi, atsiranda laiko ir rytiniam sporto klubui, ir tuo pačiu kitoms veikloms, kurios būdavo Jūsų darbo metu.

author avatar
Darius Šoparas CEO
Darius Šoparas yra fintech SaaS'o Sąskaita123 įkūrėjas su daugiau nei 20 metų patirtimi. Ilgametė patirtis IT ir finansų industrijoje, bei aistra tech inovacijoms leidžia Dariui įkvėpti naujus, augančius verslus, padėti jiems racionalizuoti savo veiklą ir pasiekti finansinių tikslų.
Gaukite naudingiausius savaitės patarimus
Toliau skaitykite
Paveikslėlyje pavaizduotas baltas žodis „Delspinigiai“, centre oranžiniame fone.
5 min Darius Šoparas
Delspinigiai: skaičiavimo tvarka
Delspinigių skaičiavimo tvarka gali padėti išvengti neaiškumų paslaugų teikimo procese. Dirbantiems savarankiškai bei turintiems savo įmones svarbu domėtis delspinigiais ir žinoti – kaip juos skaičiuoti (tai gali suteikti kur kas daugiau saugumo teikiant tam tikras paslaugas). Freelanceriams dažniausiai svarbu yra gauti apmokėjimą už suteiktas paslaugas, tad sutartyje, kuri yra pasirašoma su klientu – būtinai turi […]
Paveikslėlyje pavaizduotos raidės „PVM“ baltame tekste, centre šviesiai žaliame fone.
4 min Rūta Kirdeikė
Kada registruotis PVM mokėtoju?
Registracija pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoju – tai svarbus žingsnis kiekvienam verslui ar savarankiškai veiklą vykdančiam asmeniui, kuris pasiekia tam tikrą pajamų ribą arba nori įgyti papildomų verslo pranašumų. Nors kai kuriems ši pareiga atsiranda automatiškai, kiti gali registruotis savanoriškai. Kada PVM registracija yra privaloma pagal įstatymą? PVM registracija Lietuvoje yra privaloma pagal įstatymą, kai […]
Paveikslėlyje pavaizduotas žodis „NEMOKAMAI“ baltu, paryškintu tekstu, kurio centre yra gradientas, nuo švelniai geltonos kairėje iki šviesiai rožinės dešinėje.
5 min Rūta Kirdeikė
Individualios veiklos registravimas arba nutraukimas
Jeigu norite pradėti dirbti savarankiškai – tokiu atveju būtinas veiklos įregistravimas. Galima rinktis tarp individualios veiklos pagal pažymą, verslo liudijimo bei įvairiausių įmonės tipų. Visgi, pačioje pradžioje pirmiausia siūloma išbandyti individualios veiklos pagal pažymą įregistravimą, kadangi jos atveju mokėti mokesčius (išskyrus PSD) reikia tik nuo pajamų, tad nepasisekimo atveju – NEMOKAMA. Individualios veiklos registravimas yra labai paprastas, tam nereikia notarų, pildyti […]

Išbandyk jau dabar.
Nemokamai!

Optimizuokite savo verslo procesus jau dabar.
Registruokitės ir pradėkite jau šiandien!

Išbandykite sistemą nemokamai