5 min

Individualios veiklos apskaitos pokyčiai 2025

Gradiento fonas, pereinantis iš mėlynos į rožinę, su baltu ir geltonu tekstu centre, kuriame parašyta: „INDIVIDUALIOS VEIKLOS APSKAITOS POKYČIAI 2025“.
Turinys
Atnaujinta 2024-12-15

Nuo 2025 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigalios reikšmingi individualios veiklos apmokestinimo pakeitimai, kurių metu bandoma sumažinti atotrūkį tarp individualios veiklos ir darbo santykių pajamų apmokestinimo. Individualios veiklos apskaitos pokyčiai 2025 paveiks tuos, kurie dirba savarankiškai.

Tiesa, vis dar laukiama Vyriausybės patikslinimo.

Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifai

Gyventojų pajamų mokestis (GPM) yra mokestis, kurį fiziniai asmenys moka valstybei už gautas pajamas. Lietuvoje šis mokestis yra reglamentuojamas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu.

2025 m.:

  • Apmokestinamosioms pajamoms iki 15 000 eurų per metus taikomas 3% efektyvus GPM tarifas.
  • Pajamoms nuo 15 001 iki 35 000 eurų tarifas palaipsniui didės nuo 3% iki 17%.
  • Pajamoms virš 35 000 eurų taikomas 17% tarifas.

Nuo 2026.:

  • Apmokestinamosioms pajamoms iki 15 000 eurų per metus taikomas 3% efektyvus GPM tarifas.
  • Pajamoms nuo 15 001 iki 35 000 eurų tarifas palaipsniui didės nuo 3% iki 20%.
  • Pajamoms virš 35 000 eurų taikomas 20% tarifas.

Socialinio draudimo įmokos

Visi individualią veiklą vykdantys asmenys privalės draustis nedarbo draudimu ir mokėti 1,31% nuo apmokestinamųjų pajamų. Tai suteiks teisę gauti nedarbo draudimo išmoką, kurios trukmė priklausys nuo įmokų mokėjimo laikotarpio.

Socialinio draudimo įmokų lubos didės nuo 43 iki 60 vidutinių darbo užmokesčių (VDU).

Šie pakeitimai skirti užtikrinti teisingesnį apmokestinimą ir socialinę apsaugą individualią veiklą vykdantiems asmenims.

Privalomojo registravimosi PVM mokėtoju ribos padidinimas

Nuo 2025 metų planuojama padidinti privalomo registravimosi PVM mokėtoju ribą nuo 45 000 iki 55 000 eurų. Tai reiškia, kad individualią veiklą vykdantys asmenys, kurių metinė apyvarta neviršys 55 000 eurų, galės neregistruotis PVM mokėtojais, taip sumažinant administracinę naštą smulkiajam verslui.

author avatar
Darius Šoparas CEO
Darius Šoparas yra fintech SaaS'o Sąskaita123 įkūrėjas su daugiau nei 20 metų patirtimi. Ilgametė patirtis IT ir finansų industrijoje, bei aistra tech inovacijoms leidžia Dariui įkvėpti naujus, augančius verslus, padėti jiems racionalizuoti savo veiklą ir pasiekti finansinių tikslų.
Gaukite naudingiausius savaitės patarimus
Toliau skaitykite
Tekstas „Socialinės garantijos“ rodomas gradientiniame fone, pereinant iš mėlynos kairėje į geltonai žalią dešinėje.
7 min Rūta Kirdeikė
Socialinės garantijos dirbantiems pagal individualią veiklą: svarbiausia informacija
Dirbantieji pagal individualią veiklą dažnai renkasi šią darbo formą dėl lankstumo, galimybės savarankiškai planuoti savo laiką ir nepriklausomybės nuo darbdavio. Tačiau šis savarankiškumo privalumas neretai kelia klausimų dėl socialinių garantijų – ar savarankiškai dirbantys asmenys turi teisę į pensiją, sveikatos draudimą, nedarbo išmokas ar kitą socialinę apsaugą? Socialinės garantijos dirbant su individualia veikla pagal pažymą […]
Žmogus dirba prie netvarkingo stalo su popieriais ir žymekliais. Jų ranka laiko rožinį žymeklį, pabraukiantį tekstą ant popieriaus. „IPhone“ yra ant vieno iš popierių ir rodo įvairias programas. Pirmame plane yra kompiuterio monitorius.
8 min Darius Šoparas
Ar freelancinimas – tinkamas veiklos būdas tau?
Šiuo metu apie laisvai samdomus darbuotojus, arba laisvai samdomas darbuotojas, kalbama labai daug. Laisvai samdomas darbas tampa vis populiaresnis ir tikima, kad greitu metu tai bus ne tik pati aktyviausia ir dažniausiai pasirenkama darbo forma, tačiau ir pačių darbdavių akyse laisvai samdomi specialistai taps kur kas reikalingesni, dažniau pasirenkami. Visgi, tai kas tinka vienam – […]
Paveikslo fone yra ryškiai mėlynas fonas su baltu tekstu „Žemės mokestis“, kuris lietuviškai reiškia „žemės mokestis“.
5 min Darius Šoparas
Kam nereikia mokėti žemės mokesčio?
Žemės mokestis yra svarbi valstybinės mokesčių sistemos dalis, kurią reglamentuoja Lietuvos Respublikos žemės mokesčio įstatymas. Šio mokesčio tikslas – užtikrinti, kad žemės nuosavybė būtų tinkamai administruojama, naudojama ir, jei įmanoma – atneštų naudą visuomenei. Kam nereikia mokėti žemės mokesčio? Tai ir aptarsime straipsnyje. Žemės mokesčio pagrindai Pagal Lietuvos Respublikos žemės mokesčio įstatymą – žemės mokesčio […]

Išbandyk jau dabar.
Nemokamai!

Optimizuokite savo verslo procesus jau dabar.
Registruokitės ir pradėkite jau šiandien!

Išbandykite sistemą nemokamai