5 min

Minimali mėnesinė alga 2025

Tekstas „MMA“ balta spalva, centre vientisame rudame fone.
Turinys
Atnaujinta 2025-04-24
Violetiniame fone tekstas „MMA nuo 2025 m. – 1038 eurai“ lietuviškai.

Nuo 2025 m. sausio 1 d. Lietuvoje minimali mėnesinė alga (MMA) didės iki 1038 eurų neatskaičius mokesčių, o minimalus valandinis atlygis (MVA) sieks 6,35 euro.

Minimali alga Lietuvoje

Minimali alga Lietuvoje yra vienas svarbiausių socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatytų rodiklių, kuris lemia darbuotojų pajamas ir gyvenimo lygį. Nuo 2025 m. sausio 1 d. minimali alga Lietuvoje augs apie 12% ir sieks 1038 eurų mėnesiais, o valandinis minimalus atlyginimas sieks 6,35 euro. Šis padidėjimas yra svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad darbuotojai gautų teisingą atlygį už savo darbą, ir padėtų mažinti pajamų nelygybę šalyje.

Minimali mėnesinė alga: augimo dinamika

Per pastarąjį dešimtmetį minimali mėnesinė alga (MMA) Lietuvoje nuosekliai didėjo. Tuo bandoma pagerinti mažiausiai uždirbančiųjų gyvenimo kokybę ir mažinti pajamų nelygybę. Žemiau pateikiama MMA pokyčių apžvalga nuo 2015 iki 2025 metų:

Lentelė, kurioje parodytas minimalaus mėnesinio atlyginimo augimas Lietuvoje nuo 2010 m. iki 2022 m. Eur sumos rodomos tiek bruto (Bruto), tiek neto (neto) darbo užmokesčiui, didėjant metams. Viršuje tekstas lietuvių kalba.
Lentelėje nurodytas minimalaus mėnesinio atlyginimo augimas Lietuvoje nuo 2010 m iki 2022 m Sumos nustatytos tiek bruto Bruto tiek neto neto darbo užmokesčiui bėgant metams Viršuje tekstas lietuvių kalba

Šie duomenys rodo, kad per pastaruosius 10 metų MMA padidėjo daugiau nei tris kartus – nuo 300 eurų 2015 metais iki planuojamų 1 038 eurų 2025 metais. Toks nuoseklus augimas atspindi valstybės pastangas gerinti darbuotojų gerovę ir prisitaikyti prie ekonominių sąlygų pokyčių.

Poveikis darbuotojams neatskaičius mokesčių

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, taikant esamą neapmokestinamąjį pajamų dydį, MMA uždirbančiųjų pajamos „į rankas“ padidės maždaug 69 eurais ir sieks 777 eurus. Darbo užmokesčio pokyčiai, įskaitant MMA ir MVA, yra esminiai, skaičiuojant įvairias išmokas ir darbuotojų naudą.

MMA didinimas prisideda prie pajamų nelygybės mažinimo ir skurdo rizikos mažinimo. Be to, didesnės pajamos skatina vartojimą, ypač regionuose, tad stiprina vietinį verslą ir ekonomiką.

Darbdavių ir darbuotojų pozicijos

Trišalėje taryboje darbuotojų atstovai siūlė MMA kelti iki 1070 eurų, o darbdavių atstovai – iki 1016 eurų. Vyriausybė, atsižvelgdama į šias pozicijas ir ekonomines prognozes, nustatė kompromisinį 1038 eurų dydį. Šis MMA padidėjimas turi reikšmingą poveikį įvairiems darbo užmokesčio skaičiavimams ir darbuotojų disponuojamoms pajamoms, ypač tiems, kurie uždirba minimalų atlyginimą, bei susijusiems pajamų mokesčio ir neapmokestinamojo pajamų dydžio koregavimams.

Uždirbkite daugiau darbo užmokesčio!

Jei nenorite likti minimalaus atlyginimo rėmuose ir siekiate didesnių pajamų – pradėkite dirbti sau ir realizuoti savo idėjas. Individuali veikla ar nuosavas verslas suteikia laisvę valdyti savo laiką, pajamas ir sprendimus.

Kad darbas sau būtų dar paprastesnis – naudokitės „Sąskaita123“. Tai patogi apskaitos platforma, kuri leidžia lengvai išrašyti sąskaitas faktūras, stebėti pajamas ir išlaidas bei sutvarkyti visus būtinus finansinius reikalus. Su „Sąskaita123“ galėsite sutelkti dėmesį į savo veiklos plėtrą, o ne technines detales, tad ženkite link didesnio finansinio stabilumo ir sėkmės.

author avatar
Darius Šoparas CEO
Darius Šoparas yra fintech SaaS'o Sąskaita123 įkūrėjas su daugiau nei 20 metų patirtimi. Ilgametė patirtis IT ir finansų industrijoje, bei aistra tech inovacijoms leidžia Dariui įkvėpti naujus, augančius verslus, padėti jiems racionalizuoti savo veiklą ir pasiekti finansinių tikslų.
Gaukite naudingiausius savaitės patarimus
Toliau skaitykite
Baltos didžiosios raidės „MB“ yra sutelktos vientisame šviesiai mėlyname fone.
6 min Rūta Kirdeikė
Kas gali tvarkyti mažosios bendrijos apskaitą?
Mažoji bendrija – populiari verslo forma Lietuvoje dėl paprastesnės steigimo tvarkos ir mažesnių prievolių nei, pavyzdžiui, UAB. Visgi, buhalterinė apskaita vis tiek yra privaloma. MB, kaip juridinis asmuo, privalo teisingai registruoti pajamas, išlaidas, rengti finansines ataskaitas ir teikti deklaracijas. Plačiau apie MB apskaitos niuansus kalbamės su doc. dr. Martynu Endrijaičiu, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos […]
Nuotraukoje paryškintomis baltomis raidėmis pavaizduotas žodis „ATOSTOGOS“, kurio centre yra gradiento fonas, kuris pereina nuo rožinės kairėje iki oranžinės dešinėje.
6 min Rūta Kirdeikė
Kada mokami atostoginiai? + atostogų prašymo forma
Kiekvienam darbuotojui naudinga žinoti – kaip apskaičiuojami ir kada turi būti išmokami jo atostoginiai. Juk atostogos – vienas iš geriausių įvykių per metus, kurias kiekvienas nori praleisti įdomiai, smagiai ir turiningai. O jeigu atostogauti norima užsienyje ar Lietuvos kurorte – greičiausiai tai kainuos daugiau, todėl iš anksto reikia planuoti savo biudžetą ir numatyti poilsio išlaidas. […]
Mėlynas fonas su baltu tekstu „PSD“ centre.
2 min Darius Šoparas
Greitas būdas patikrinti – ar esi draustas sveikatos draudimu
Privalomasis sveikatos draudimas (PSD) užtikrina gyventojų teisę gauti nemokamas būtinas sveikatos priežiūros paslaugas gydymo įstaigose, sudariusiose sutartis su ligonių kasomis. Norint naudotis šiomis paslaugomis – būtina būti draustam PSD. Kaip pasitikrinti PSD galiojimą? Savo draudimo statusą galite patikrinti prisijungę prie asmeninės paskyros portale – Valstybinė ligonių kasa. Sodros puslapyje pasirinkite skiltį „PSD įmokos“ ir spauskite […]

Išbandyk jau dabar.
Nemokamai!

Optimizuokite savo verslo procesus jau dabar.
Registruokitės ir pradėkite jau šiandien!

Išbandykite sistemą nemokamai