5 min

Atleidimas nuo pelno mokesčio pirmais veiklos metais

Kairėje pusėje baltame paviršiuje išmėtyta eurų banknotų ir monetų kolekcija nuo pelno mokesčio. Matomi įvairūs nominalai, įskaitant 5, 10 ir 20 eurų banknotus. Dešinėje yra keturios vertikalios ovalo formos žalios, mėlynos, geltonos ir baltos spalvos.
Turinys
Atnaujinta 2024-08-01

Lietuvoje įmonėms, kurios atitinka tam tikras sąlygas, taikoma lengvata, atleidžianti nuo pelno mokesčio pirmais veiklos metais. Ši lengvata skatina naujų verslų kūrimąsi ir mažina pradedančiųjų verslininkų finansinę naštą.

Kas moka pajamų pelno mokestį?

Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymas nurodo, kad mūsų šalyje apmokestinamasis vienetas yra apibrėžiamas kaip „<…> juridinis asmuo, įregistruotas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka, Lietuvos Respublikoje įsteigtas kolektyvinio investavimo subjektas, neturintis juridinio asmens statuso, taip pat Lietuvos hibridinis subjektas. Kai kolektyvinio investavimo subjekto valdymas perduotas valdymo įmonei, šio Įstatymo nustatytą kolektyvinio investavimo subjekto uždirbto pelno ir (arba) gautų, išmokamų pajamų apmokestinimo tvarką taiko valdymo įmonė. Šio Įstatymo nustatytą Lietuvos hibridinio subjekto gautų pajamų apmokestinimo tvarką taiko jo dalyviai“.

Socialinės pelno mokesčio tarifai

15 proc. mokesčio tarifu apmokestinama:

  • Lietuvos vieneto ir nuolatinių buveinių apmokestinamasis pelnas;

  • pajamos iš paskirstytojo pelno;

  • gauta parama, panaudota ne pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatyme nustatytą paramos paskirtį (be atskaitymų);

  • iš vieno paramos teikėjo per mokestinį laikotarpį grynais pinigais gautos paramos dalis, viršijanti 250 MGL dydžio sumą (be atskaitymų);

  • laivybos vienetų fiksuota pelno mokesčio bazė (be jokių atskaitymų).

Svarbu paminėti, kad socialinės paramos dydis taip pat priklauso nuo MGL dydžio, kuris yra esminis socialinės paramos apskaičiavimo elementas.

5 proc. mokesčio tarifas taikomas apmokestinamajam pelnui, kuris atitinka daugelį sąlygų. Kelios svarbiausios:

  • vienetų, kuriuose vidutinis sąrašuose esančių darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 300 000 eurų.

  • individualioms įmonėms, kurių savininkai ar jų šeimos nariai yra ir kitų individualių įmonių savininkai;

  • individualioms įmonėms, kurių savininkas ir (arba) jo šeimos nariai paskutinę mokestinio laikotarpio dieną kitame vienete valdo daugiau kaip 50 proc., t. y. 50,01 proc. ir daugiau, akcijų (dalių, pajų);

  • ir t.t.

Apmokestinama ir 0 proc. mokesčio tarifu. Jis yra taikomas daugeliui su įvairiomis išlygomis. Plačiau apie jas galite skaityti VMI puslapyje. Viena svarbiausių išlygų, kad pelno mokestis gali būti 0 procentų įmonėms, kurios veiklą vykdo pirmus metus ir atitinka tam tikras sąlygas.

0 proc. mokesčio tarifas taikomas naujai įregistruotam vienetui už pirmąjį mokestinį laikotarpį, jeigu:

  • Įmonė įkurta ir registruota Lietuvoje.

  • Pirmą kartą vykdo veiklą. Tai reiškia, kad įmonė negali būti pertvarkyta iš kitos įmonės ar tęsti veiklos, vykdytos kito juridinio asmens.

  • Neviršyti metinės apyvartos ribos. 2024 m. ši riba yra 300 000 eurų.

  • Neviršyti vidutinio darbuotojų skaičiaus ribos. 2024 m. ši riba yra 10 darbuotojų.

  • Akcininkai (nariai) negali kontroliuoti kitų įmonių, kurių pajamos ir darbuotojų skaičius viršija nustatytas ribas.

Jei įmonė atitinka visas šias sąlygasji automatiškai atleidžiama nuo pelno mokesčio pirmais veiklos metais. Tai reiškia, kad jai nereikia teikti pelno mokesčio deklaracijos ir mokėti pelno mokesčio už šiuos metus.

Dar kelios smulkmenos patikrinti jūsų ryšio saugumą…

Lengvata taikoma tik pelnui, kuris yra uždirbtas pirmais veiklos metais. Vėlesniais metais įmonė privalo mokėti pelno mokestį įprasta tvarka.

Svarbu pažymėti, kad ši lengvata netaikoma:

  • Bankams, kredito įstaigoms, draudimo įmonėms ir investicinėms bendrovėms.

  • Įmonėms, užsiimančioms azartiniais lošimais, alkoholio ir tabako gamyba.

  • Įmonėms, gaunančioms pajamų iš valstybės biudžeto.

Jei turite daugiau klausimų apie atleidimą nuo pelno mokesčio pirmais veiklos metaiskreipkitės į VMI.

Jūsų naršyklė pasenusi atnaujinkite naršyklę kad galėtumėte tinkamai peržiūrėti šią svetainę. Naršyklė pasenusi atnaujinkite naršyklę kad galėtumėte tinkamai peržiūrėti visą turinį. Pasenusi atnaujinkite naršyklę kad galėtumėte tinkamai peržiūrėti šią svetainę ir gauti visą reikalingą informaciją.

author avatar
Darius Šoparas CEO
Darius Šoparas yra fintech SaaS'o Sąskaita123 įkūrėjas su daugiau nei 20 metų patirtimi. Ilgametė patirtis IT ir finansų industrijoje, bei aistra tech inovacijoms leidžia Dariui įkvėpti naujus, augančius verslus, padėti jiems racionalizuoti savo veiklą ir pasiekti finansinių tikslų.
Gaukite naudingiausius savaitės patarimus
Toliau skaitykite
Du žmonės, dirbantys modernioje biuro patalpoje su nešiojamaisiais kompiuteriais ir užrašų knygelėmis ant balto stalo, žiūrint iš viršaus. Grindys dekoruotos spalvingomis geometrinėmis linijomis. Abu asmenys atrodo susikoncentravę į savo užduotis, apsupti biuro reikmenų, galbūt diskutuoja apie El. prekyba arba protų šturmas kaip sukurti verslą.
9 min Darius Šoparas
El. prekyba. Kaip sukurti verslą?
Kaip Sukurti Verslą Internete: El. Prekyba Dabar Kaip Niekad Viršija Pajėgumus Nors el. prekyba iš pažiūros ir gali atrodyti lengvai įgyvendinamas dalykas, tačiau už širmos slepiasi idėjos, apmąstymai, sprendimų priėmimas… Verslo pradžios planas – didelis žingsnis į priekį sėkmingo kelio link. Svarbu suprasti, kokį verslo modelį (verslas) ketinate pasirinkti, kad galėtumėte efektyviai planuoti. Pradėti verslą […]
Gradiento fonas nuo violetinės iki žalsvai melsvos spalvos su užrašu „Verslo apskaita“ centre baltame tekste.
3 min Darius Šoparas
Verslo apskaitos standartai
Verslo apskaitos standartai padeda Statistikos departamentui ir kitoms institucijoms palyginti finansinius rezultatus tarp įvairių įmonių ir veiklos sričių. Jie naudingi ir pačioms įmonėms, nes padeda priimti pagrįstus sprendimus, didina investuotojų pasitikėjimą bei skatina efektyvų veiklos planavimą. Verslo apskaitos standartai Lietuvoje Šiuo metu Lietuvoje taikomi 43 Verslo apskaitos standartai (VAS). Jie nustato – kaip tinkamai sudaryti […]
Žmogus sėdi šiuolaikiškame, šviesiame poilsio kambaryje su dideliais, nuožulniais langais. Netoliese esantis aukštas vazoninis augalas suteikia žalumos minimalistinei erdvei, kurią sudaro balti ir juodi baldai ir daug natūralios šviesos, užliejančios kambarį.
9 min Darius Šoparas
Esu mažosios bendrijos narys: mokesčiai, įmokos ir kiti niuansai
Tapote mažosios bendrijos narys arba esate vienas iš mažosios bendrijos įkūrėjų? Sveikiname, kadangi tapote savarankiškai dirbančiu asmeniu. Tiesa, rūpintis reikia ne tik veiklos tęstinumu, tačiau ir mokesčiais, kurie su sąskaita123 bus sutvarkomi kur kas paprasčiau. Tai – geras sprendimas Mažoji bendrija (MB) yra viena iš populiariausių juridinių asmenų formų Lietuvoje, pasirinkta dėl paprastos valdymo struktūros […]

Išbandyk jau dabar.
Nemokamai!

Optimizuokite savo verslo procesus jau dabar.
Registruokitės ir pradėkite jau šiandien!

Išbandykite sistemą nemokamai