5 min

Pelno mokesčio deklaracijos

Užrašas „PELNO MOKESČIO“ didžiosiomis baltomis raidėmis mėlynai žaliame gradientiniame fone.
Turinys
Atnaujinta 2025-06-17

Įsteigėte įmonę ir artėja terminas mokėti pelno mokestį? Straipsnyje primenama, kokios yra pagrindinės pelno mokesčio deklaracijos formos, apžvelgiama, kada jos gali būti aktualios ir kada jas reikia teikti, kokie pateikimo terminai.

Deklaracijų formos – kas turi teikti ir kada?

Toliau pateikiama išsami lentelė, iliustruojanti, kokios yra pelno mokesčio deklaracijos formos ir kas iki kada jas turi teikti.

Deklaracijos pavadinimasPateikimo terminasKas turi teikti
Metinė fiksuoto pelno mokesčio deklaracijaPLN205 Lietuvos apmokestinamojo vieneto arba užsienio apmokestinamojo vieneto, įregistruoto ar kitaip organizuoto Europos ekonominės erdvės valstybėje ir vykdančio veiklą Lietuvos Respublikos teritorijoje per nuolatinę buveinę, pasirinkusio pajamoms iš tarptautinio vežimo jūrų laivais arba tarptautinio vežimo ir su juo tiesiogiai susijusios veiklos taikyti apmokestinimo fiksuotu pelno mokesčiu būdą.PLN205 deklaracija VMI turi būti pateikiama PMĮ nustatytais terminais – ne vėliau kaip iki kito mokestinio laikotarpio šešto mėnesio 15 dienos (iki kitų metų birželio 15 dienos, jei mokestinis laikotarpis sutampa su kalendoriniais metais), o paskutinio mokestinio laikotarpio – ne vėliau kaip per 30 dienų nuo veiklos pabaigos. Vienetai, kuriems nustatytas su ankstesniu mokestiniu laikotarpiu nesutampantis mokestinis laikotarpis, pereinamojo mokestinio laikotarpio deklaracijas mokesčių administratoriui turi pateikti ne vėliau kaip iki naujo nustatyto mokestinio laikotarpio šešto mėnesio 15 dienos.
Metinė pelno mokesčio deklaracija PLN204 forma ir jos priedai: Priedas PLN204S „Sąnaudų sumos, laikomos neleidžiamais atskaitymais“; priedas PLN204Z „Neapmokestinamosios pajamos“; priedas PLN204F „Vertybinių popierių ir išvestinių finansinių priemonių perleidimo pajamos (nuostoliai)“; priedas PLN204G „Perimti mokestiniai veiklos nuostoliai iš vienetų grupės vienetų“; priedas PLN204C „Užsienio valstybėse gautos pajamos ir Lietuvoje atskaitytino tose užsienio valstybėse sumokėto pelno mokesčio apskaičiavimas“; priedas PLN204E „Neapmokestinami dividendai“; priedas PLN204K „Kontroliuojamojo užsienio vieneto pozityviųjų pajamų apskaičiavimas“; PLN204R priedas „Stambus projektas (PMĮ 58 straipsnio 16-2 arba 16-3 dalis)“.Išvardyti priedai, kurių MM pildyti neprivalo, prie deklaracijos nepridedami ir VMI neteikiami.Mokestinio laikotarpio deklaracija (ir atitinkami jos priedai) VMI turi būti pateikiama ne vėliau kaip iki kito mokestinio laikotarpio šešto mėnesio 15 dienos (iki kitų metų birželio 15 dienos, jei mokestinis laikotarpis yra kalendoriniai metai), o paskutinio mokestinio laikotarpio – ne vėliau kaip per 30 dienų nuo veiklos pabaigos.Vienetai, kuriems nustatytas su ankstesniu mokestiniu laikotarpiu nesutampantis mokestinis laikotarpis, pereinamojo mokestinio laikotarpio deklaracijas VMI turi pateikti ne vėliau kaip iki naujo nustatyto mokestinio laikotarpio šešto mėnesio 15 dienos.Lietuvos vienetai – pelno siekiantys ribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys. Šia PLN204 forma pelno mokestį taip pat turi deklaruoti pagal PMĮ nuolatinėmis buveinėmis laikomi užsienio bankų filialai, kurie Lietuvos banko valdybos teisės aktais patvirtintas finansines ataskaitas teikia Lietuvos bankui, ir užsienio valstybių draudimo įmonių filialai, kurie finansines ataskaitas taip pat teikia Lietuvos bankui (priežiūrą vykdančiai institucijai).Deklaracijos PLN204 forma naudojama ir pagal PMĮ 38-3 straipsnį apskaičiuotam papildomam Kredito įstaigų pelno mokesčiui deklaruoti.
PLN204A priedai: PLN204L; PLN204Z; PLN204F; PLN204G; PLN204C PLN204K; PLN204E.Ne vėliau kaip iki kito mokestinio laikotarpio šešto mėnesio 15 dienos.Deklaracijos PLN204A forma pelno mokestį turi deklaruoti Lietuvos vienetai – neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys. Deklaracijos PLN204 forma pelno mokestį taip pat turi deklaruoti Lietuvos Respublikoje įsteigtas kolektyvinio investavimo subjektas, neturintis juridinio asmens statuso.
PLN204N priedai:PLN204L; PLN204Z; PLN204F; PLN204C; PLN204K.Ne vėliau kaip iki kito mokestinio laikotarpio šešto mėnesio 15 dienos.Deklaracijos PLN204N forma pelno mokestį turi deklaruoti Lietuvos vienetai, kurie pagal PMĮ laikomi pelno nesiekiančiais vienetais.
PLN204U priedai:PLN204L; PLN204Z; PLN204F.Ne vėliau kaip iki kito mokestinio laikotarpio šešto mėnesio 15 dienos.Deklaracijos PLN204U forma pelno mokestį turi deklaruoti nuolatinės buveinės, išskyrus nurodytąsias Taisyklių 11.1 papunktyje.
Avansinio pelno mokesčio deklaracijaFR0430 forma  Kai avansinis pelno mokestis apskaičiuojamas pagal praėjusių metų veiklos rezultatus, deklaracija pateikiama:1. einamųjų mokestinių metų I–II ketvirčių (pirmųjų šešių mėnesių) – ne vėliau kaip iki einamųjų mokestinių metų trečio mėnesio penkioliktos dienos (jei mokestiniai metai sutampa su kalendoriniais – iki kovo 15 dienos);2. einamųjų mokestinių metų III–IV ketvirčių (septinto – dvylikto mėnesių) – ne vėliau kaip iki einamųjų mokestinių metų devinto mėnesio penkioliktos dienos (jei mokestiniai metai sutampa su kalendoriniais – iki rugsėjo 15 dienos).  Remdamiesi PMĮ nuostatomis, deklaracijos neteikia ir avansinio pelno mokesčio nemoka:1. einamaisiais mokestiniais metais įregistruoti nauji vienetai;2. vienetai, kurių praėjusio mokestinio laikotarpio apmokestinamosios pajamos neviršijo 300 000 eurų (nesvarbu, nuo kurio mėnesio vienetas pradėjo veiklą).Naujai įregistruoti vienetai, pasirinkę avansinį pelno mokestį mokėti pagal praėjusių metų veiklos rezultatus, antrųjų mokestinių metų (einančių po mokestinių metų, kuriais vienetas buvo įregistruotas) I–II ketvirčių deklaracijos neteikia ir šių ketvirčių avansinio pelno mokesčio nemoka (t. y. šie vienetai antraisiais mokestiniais metais avansinį pelno mokestį pradeda mokėti nuo einamųjų metų septinto mėnesio ir teikia tik III–IV ketvirčių deklaraciją).
Ataskaita apie kontroliuojamuosius ir kontroliuojančius vienetus bei asmenisFR0438 formaKartu su metine PLN204iki kito mokestinio laikotarpio šešto mėnesio 15 dienos.Ataskaitos neprivalo teikti:1. neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys, kurie neturi kontroliuojamųjų vienetų;2. pelno nesiekiantys vienetai, kurie nevaldo kitų vienetų akcijų. Tuo atveju, kai pelno nesiekiantis vienetas valdo kitų vienetų akcijas, jis turi užpildyti ataskaitos A dalį. Ataskaitos B dalis nepildoma, nes pelno nesiekiančio vieneto dalininkai neturi teisės į paskirstytino pelno dalį;3. Lietuvos Respublikoje įregistruotos nuolatinės buveinės.
Asocijuotų asmenų tarpusavio sandorių arba ūkinių operacijų ataskaitaFR0528 formaKartu su metine PLN204iki kito mokestinio laikotarpio šešto mėnesio 15 dienos.Tiek Lietuvos vienetas, tiek užsienio vienetas, vykdantis veiklą Lietuvos Respublikoje per nuolatinę buveinę (toliau – vienetas), turi pateikti VMI ataskaitos formą, jei su asocijuotu asmeniu per mokestinį laikotarpį (mokestinius metus ar kitokį) turėjo sudaręs sandorių ir / ar ūkinių operacijų, kurių vieno / vienos vertė buvo lygi arba didesnė kaip 90 000 eurų, arba turėjo sudaręs vienarūšių ir / ar nevienarūšių sandorių ir / ar ūkinių operacijų, kurių bendra vertė per mokestinį laikotarpį (mokestinius metus ar kitokį) buvo lygi arba didesnė kaip 90 000 eurų, ir / arba buvo asocijuotam asmeniui suteikęs ir / arba iš jo gavęs paskolų, kurių suma nors vieną mokestinio laikotarpio dieną buvo lygi arba viršijo 90 000 eurų. Sandorio ir / ar ūkinės operacijos vertė yra nustatoma be PVM. Nustatant asocijuotą asmenį, vadovaujamasi PMĮ 2 straipsnio 8 dalimi.
Dividendų pelno mokesčio deklaracijaDeklaracijos FR0640U priedas „II. Užsienio vienetams išmokėti apmokestinami dividendai ir nuo jų išskaičiuotas pelno mokestis“ turi būti užpildomas, kai Lietuvos vienetas per mokestinį laikotarpį išmokėjo užsienio vienetui (-ams) apmokestinamų dividendų, nuo kurių turi būti išskaičiuotas pelno mokestis PMĮ 34 straipsnyje nustatyta tvarka;Deklaracijos FR0640G priedas „III. Iš užsienio vienetų gauti apmokestinami dividendai ir nuo jų apskaičiuotas pelno mokestis“ turi būti užpildomas, kai Lietuvos vienetas ar nuolatinė buveinė per mokestinį laikotarpį iš užsienio vieneto (-ų) gavo apmokestinamų dividendų, nuo kurių turi būti apskaičiuotas pelno mokestis PMĮ 35 straipsnyje nustatyta tvarka.Ne vėliau kaip iki mėnesio, einančio po to mėnesio, kurį buvo išmokėti ir/arba gauti dividendai, 15 dienos.Lietuvos vienetai, kitiems Lietuvos ir/ar užsienio vienetams ir/ar nuolatinei buveinei išmokėję apmokestinamus dividendus ir juos gavę iš užsienio vienetų, taip pat nuolatinės buveinės, iš užsienio vienetų gavusios apmokestinamus dividendus už joms priskirtas užsienio vienetų akcijas, kapitalo dalis ar kitų teisių turėjimą.
Užsienio apmokestinamiesiems vienetams išmokėtų pajamų (sumų) ir nuo jų apskaičiuoto pelno mokesčio deklaracijaFR0313 formaDeklaracija teikiama VMI ne vėliau kaip per 15 dienų, pasibaigus mėnesiui, per kurį buvo mokėtos išmokos užsienio vienetams arba užsienio vienetas gavo pajamų už Lietuvos Respublikoje vykdomą atlikėjų ir sporto veiklą, už Lietuvos Respublikos teritorijoje esančio nekilnojamojo turto pardavimą ar kitokį perleidimą nuosavybėn arba už tokio turto nuomą ne per nuolatinę buveinę Lietuvoje, iš nenuolatinio Lietuvos Respublikos gyventojo arba iš kito užsienio vieneto ne per jo nuolatinę buveinę Lietuvoje.
Deklaraciją užpildo ir mokesčių administratoriui turi pateikti pelno mokestį išskaičiuojantys asmenys, kurie PMĮ nustatyta tvarka nuo užsienio vienetams išmokėtų sumų išskaičiuoja pelno mokestį (toliau – mokestis).Deklaraciją teikia užsienio vienetas, gavęs pajamų už Lietuvos Respublikoje vykdomą atlikėjų ir sporto veiklą, už Lietuvos Respublikos teritorijoje esančio nekilnojamojo turto pardavimą ar kitokį perleidimą nuosavybėn arba už tokio turto nuomą, jeigu tokias pajamas jis gauna ne per nuolatinę buveinę Lietuvoje ir jeigu tokios pajamos yra gaunamos iš nenuolatinio Lietuvos Respublikos gyventojo arba iš kito užsienio vieneto ne per jo nuolatinę buveinę Lietuvoje. Jeigu deklaraciją teikiantis užsienio vienetas nėra įsiregistravęs mokesčių mokėtoju, prieš pateikdamas deklaraciją, jis turi įsiregistruoti Mokesčių mokėtojų registre, vadovaudamasis Užsienio juridinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą / išregistruoti iš Mokesčių mokėtojų registro FR0227 formos užpildymo ir teikimo taisyklėmis, patvirtintomis VMI prie FM viršininko 2005-06-14 įsakymu Nr. VA-52 „Dėl Užsienio juridinio asmens įregistravimo į mokesčių mokėtojų registrą/išregistravimo iš mokesčių mokėtojų registro“.

Taip pat aktualios gali būti ir šios deklaracijų formos:

Išvestinių finansinių priemonių ataskaitaForma FR0314Vienetas užpildytą ataskaitos formą saugo ir pateikia mokesčių administratoriui pareikalavus.  Ataskaita pildoma tais atvejais, kai atliekamos ūkinės operacijos,susijusios su išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, ir/ar sudaromi(įsigyjami) sandoriai.Ataskaitą pildo Lietuvos vienetai iružsienio vienetų nuolatinės buveinės, kurie atlieka ūkines operacijas,susijusias su išvestinėmis finansinėmispriemonėmis.Ataskaitos neprivalo pildyti bankai. Ataskaitoje pateikiami duomenys apieišvestines finansines priemones –būsimuosius, išankstinius ar kitus sandorius, sudarytus (įsigytus)ankstesniais ataskaitiniais mokestiniaismetais ir galiojančius tų mokestiniųmetų pradžioje bei sudarytus (įsigytus) tais mokestiniais metais.
2002-11-21 įsakymas Nr. 332Laisvos formos pažyma, kurioje nurodoma kontroliuojamo užsienio vieneto pozityviųjų pajamų, įtrauktų į vieneto pajamas, suma atitinkamoje užsienio valstybėje ir pateikiamas nuo pozityviųjų pajamų toje užsienio valstybėje sumokėto pelno arba jam tapataus mokesčio sumos apskaičiavimas.Kartu su metine pelno mokesčio deklaracija ir jos atitinkamais priedais.Lietuvos vienetai,norintys atskaitytipelno mokesčio ar jam tapatausmokesčio sumą, apskaičiuotą irsumokėtą nuo įvieneto pajamasįtrauktųkontroliuojamojoužsienio vienetopozityviųjų pajamų. 

Pelno mokestis yra svarbus biudžeto pajamų šaltninis Lietuvos Respublikoje.

Pagrindinis teisės aktas – Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymas (toliau – PMĮ)

Mokesčio mokėtojai:

  • Lietuvos vienetas;
  • Užsienio vienetas.
MokėtojasKas įeina į mokesčio bazęPastabos / išimtys
Lietuvos vienetas– Pajamos iš Lietuvos
– Pajamos iš užsienio
– Pozityviosios pajamos (PMĮ 39 str.)
– Europos ekonominių interesų grupės pajamos (PMĮ 39¹ str.)
Neįtraukiamos pajamos, gautos per nuolatines buveines EEE ar DAIS šalyse, jei ten apmokestintos
Užsienio vienetas– Pajamos per nuolatines buveines Lietuvoje
– Telekomunikacijų pajamos
– 50 % transportavimo pajamų
– Susijusios užsienio pajamos
– Pajamos ne per buveinę, bet iš Lietuvos šaltinio
Vadovaujamasi PMĮ 4 str. 4 d.
Reikia įvertinti, ar veikla per buveinę, ar ne

Lietuvos vieneto mokesčio bazė yra visos pajamos, kurių šaltinis yra Lietuvos  Respublikoje  ir ne Lietuvos Respublikoje:

  • uždirbtos Lietuvos Respublikoje;
  • uždirbtos užsienyje.

Į Lietuvos  vieneto pajamas taip pat įskaitomos pozityviosios pajamos PMĮ 39 straipsnyje nustatyta tvarka. Į Lietuvos vieneto (Europos ekonominių interesų grupės dalyvio) pajamas taip pat įskaitomos tos Europos ekonominių interesų grupės pajamos šio Įstatymo 391 straipsnyje nustatyta tvarka.

Mokesčio bazei nepriskiriamos Lietuvos vieneto per nuolatines buveines, esančias Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybėse arba valstybėse, su kuriomis Lietuva yra sudariusi ir taiko dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis (DAIS), vykdomos veiklos pajamos, jeigu per šias nuolatines buveines vykdomos veiklos pajamos nustatyta tvarka apmokestinamos pelno mokesčiu (ar jam tapačiu mokesčiu) tose valstybėse.

Užsienio vieneto mokesčio bazė:

Užsienio vieneto per nuolatines buveines Lietuvos Respublikos teritorijoje vykdomos veiklos pajamos,per nuolatines buveines Lietuvos Respublikoje uždirbtos tarptautinių telekomunikacijų pajamos bei 50 procentų transportavimo, kuris prasideda Lietuvos Respublikos teritorijoje ir baigiasi užsienyje arba prasideda užsienyje ir baigiasi Lietuvos Respublikos teritorijoje, pajamų iružsienio valstybėse uždirbtos pajamos, priskiriamos toms nuolatinėms buveinėms Lietuvos Respublikoje tuo atveju, kai tos pajamos susijusios su užsienio vieneto veikla per nuolatines buveines Lietuvos Respublikoje;užsienio vieneto ne per nuolatinę buveinę gautos pajamos, kurių šaltinis yra Lietuvos Respublikoje (PMĮ 4 str. 4 dalis).Apmokestinamasis pelnas apskaičiuojamas iš pajamų atėmus neapmokestinamąsias pajamas, leidžiamus atskaitymus ir ribojamų dydžių leidžiamus atskaitymus. Atskaitymų, susijusių su pajamų uždirbimu per nuolatines buveines, tvarka nustatyta LR Vyriausybės 2002 m. kovo 5 d. nutarimu Nr. 321.Fiksuoto pelno mokesčio bazė apskaičiuojama pagal PMĮ 382 str. nuostatas, atsižvelgiant į kiekvienam 100 jūrų laivo naudingosios talpos vienetų taikomą fiksuotą dienos sumą ir laivybos vieneto mokestinio laikotarpio dienų skaičių.

Mokesčio tarifai:16 proc. mokesčio tarifu apmokestinama:

Lietuvos vieneto ir nuolatinių buveinių apmokestinamasis pelnas;pajamos iš paskirstytojo pelno;gauta parama, panaudota ne pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatyme nustatytą paramos paskirtį (be atskaitymų);iš vieno paramos teikėjo per mokestinį laikotarpį grynais pinigais gautos paramos dalis, viršijanti 250 MGL dydžio sumą (be atskaitymų);laivybos vienetų fiksuota pelno mokesčio bazė (be jokių atskaitymų).

6 proc. mokesčio tarifas taikomas apmokestinamajam pelnui: vienetų, kuriuose:vidutinis sąrašuose esančių darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 300 000 eurų. Ši taisyklė netaikoma, kai bendras darbuotojų skaičius ir (arba) bendros metinės pajamos viršija nustatytus apribojimus, t. y. 10 darbuotojų ir (arba) 300 000 eurų metinių pajamų, šiems vienetams:i) individualioms įmonėms, kurių savininkai ar jų šeimos nariai yra ir kitų individualių įmonių savininkai;ii) individualioms įmonėms, kurių savininkas ir (arba) jo šeimos nariai paskutinę mokestinio laikotarpio dieną kitame vienete valdo daugiau kaip 50 proc., t. y. 50,01 proc. ir daugiau, akcijų (dalių, pajų).iii) vienetams, kuriuose tas pats dalyvis (akcininkas, narys ar pajininkas) paskutinę mokestinio laikotarpio dieną valdo daugiau kaip 50 proc., t. y. 50,01 proc. ir daugiau, akcijų (dalių, pajų).iv) vienetams, kuriuose tie patys dalyviai (akcininkai, nariai ar pajininkai) paskutinę mokestinio laikotarpio dieną kartu valdo daugiau kaip 50 proc., t. y. 50,01 proc. ir daugiau, akcijų (dalių, pajų).

TarifasKam taikomasPastabos / Išimtys
16 %– Lietuvos vieneto apmokestinamasis pelnas
– Nuolatinių buveinių pelnas
– Pajamos iš paskirstyto pelno
– Parama, panaudota ne pagal paskirtį
– Grynais viršyta parama (250 MGL)
– Laivybos vienetų fiksuota pelno mokesčio bazė
Tai standartinis tarifas. Taikomas daugeliui įmonių, nebent jos atitinka mažųjų įmonių kriterijus.
6 %– Vienetai, kuriuose:
– Vidutinis darbuotojų skaičius ≤10
– Metinės pajamos ≤300 000 €
Netenka teisės į 6 % tarifą, jei:
– Savininkas/šeimos narys valdo kitą įmonę
– Turi daugiau kaip 50,01 % kito vieneto akcijų
– Kiti dalyviai valdo daugiau kaip 50,01 % akcijų

Dažniausios klaidos ir kaip jų išvengti

Dažniausios klaidos, kurias daro juridiniai asmenys, yra susijusios su neteisingu pelno mokesčio apskaičiavimu, nesumokėjimu mokestinio laikotarpio metu arba neteisingu deklaracijos pateikimu.

Skaičiuojant pelno mokestį, klaidos pasitaiko dažniausiai dėl sąnaudų, kurios turėtų būti neleidžiami atskaitymai, nes nesusijusios su įmonės ekonomine nauda, tačiau jas priskiria įmonė leidžiamiems atskaitymams.

Kad išvengtų šių klaidų, juridiniai asmenys turi sekti Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo nuostatas, tvarką ir reikalavimus.

author avatar
Doc. dr. Martynas Endrijaitis
Doc. dr. Martynas Endrijaitis yra mokesčių teisės ekspertas, VU Teisės fakulteto ir Verslo mokyklos docentas, įvairių nacionalinių ir tarptautinių mokslinių bei praktinių straipsnių mokesčių, teisės, finansų temomis komentarų autorius. Martynas taip pat skaito paskaitas mokesčių teisės, finansinės apskaitos ir audito teisės bei viešųjų finansų teisės temomis, vadovauja kursiniams, magistro darbams ir disertacijoms. Švietimo ir mokymo tikslais straipsniuose, komentaruose pateikiama autoriaus kaip pedagogo ir mokesčių teisės eksperto nuomonė. Martynas turi VU socialinių mokslų (teisės) daktaro laipsnį, taip pat VU ekonomikos (finansinės apskaitos ir audito) magistrą ir gavęs apdovanojimą už nuopelnus mokslui.
Gaukite naudingiausius savaitės patarimus
Toliau skaitykite
Baltas tekstas „MOKESČIŲ ATIDĖJIMAS“ centre ryškiai žaliame fone.
10 min Doc. dr. Martynas Endrijaitis
Kaip pateikti prašymą dėl VMI ir Sodros įmokų atidėjimo?
Norite pateikti prašymą, bet nežinote kaip? Straipsnyje aptarsime pagrindinius aspektus, kaip pateikti prašymą dėl įmokų už VMI administruojamus mokesčius ir Sodrai atidėjimą. Prašymo pateikimo VMI procesas Susidūrusi su finansiniais sunkumais ir negalint sumokėti mokesčio laiku – galite pateikti prašymą atidėti mokesčio mokėjimą arba jį išdėstyti dalimis (toliau — prašymas), jeigu nesumokėta mokesčio suma yra ne […]
Tekstas "II PAKOPA" balta spalva, centre šviesiai rudame fone.
2 min Darius Šoparas
Ar galima nutraukti 2 pakopos pensijos kaupimą?
Ar galima nutraukti 2 pakopos pensijos kaupimą? Šis klausimas kyla daugeliui. 2019 m. įvyko reikšmingi pensijų fondų reguliavimo pokyčiai, kurie paveikė pensijų kaupimo ir paskirstymo taisykles. II pakopos pensijų kaupimo sutartis – kas tai? II pakopos pensijų kaupimo sutartis – tai rašytinis susitarimas tarp asmens ir pensijų kaupimo bendrovės, kaupiančios lėšas, kurios bus išmokėtos asmeniui […]
Paveikslėlyje pavaizduoti metai „2025“ baltame tekste, centre ryškiai žalios spalvos fone.
7 min Darius Šoparas
Pajamų deklaravimas 2025 m.
Pajamų deklaravimas Lietuvoje – tai kasmetinė prievolė daugeliui gyventojų, tačiau kartu ir galimybė susigrąžinti permokėtus mokesčius ar pasinaudoti įvairiomis lengvatomis. 2025 metais laukia tam tikri pokyčiai, kuriuos svarbu žinoti kiekvienam, kuris siekia deklaruoti pajamas sklandžiai ir be rūpesčių. Viską aptarsime straipsnyje. Pagrindinės deklaravimo datos ir terminai Lietuvoje gyventojai privalo deklaruoti praėjusių metų pajamas iki gegužės […]

Išbandyk jau dabar.
Nemokamai!

Optimizuokite savo verslo procesus jau dabar.
Registruokitės ir pradėkite jau šiandien!

Išbandykite sistemą nemokamai