Sąskaitos išrašymas ne PVM mokėtojui (dirbantiems su IV pažyma)


Detaliai, konkrečiai paaiškinsime, kaip turi būti išrašoma sąskaita-faktūra dirbantiems su individualia veikla ir kokia informacija turi būti pateikiama.

Gyventojas, kuris verčiasi individualia veikla, kiekvieną kartą už suteiktas paslaugas arba parduotą prekę privalo išrašyti sąskaitą-faktūrą. Sąskaita-faktūra individuali veikla nėra sudėtinga. Svarbiausia kuo detaliau užpildyti visas skiltis.

Tinkamai suformuotoje sąskaitoje-faktūroje yra nurodyti šie duomenys:

  1. Dokumento pavadinimas. Dokumento viršuje didžiosiomis raidėmis užrašoma SĄSKAITA-FAKTŪRA.
  2. Dokumento serijos numeris. Siūlome naudoti ne tik skaičius, tačiau ir raides. Pavydžiui, savo asmenvardžio raides: Jonas Petraitis – JP1, JP2 ir t.t.
  3. Nurodoma data. Apskaitos žurnale galite pasirinkti, ar fiksuoti sąskaitos išrašymo, ar pinigų gavimo datą.
  4. Nurodykite konkretų parduoto gaminio labai paslaugos pavadinimą, vienetus ir panašiai detalesnis apibūdinimas reikalingas ne paslaugos užsakovui, tačiau Jums pačiam.
  5. Nurodykite savo vardą, pavardę, pardavėjo kodą, asmens kodą, surenkamąja sąskaitą ir panašiai.

Sąskaitoje turi būti nurodyti ne tik paslaugos suteikėjo rekvizitai, tačiau ir paslaugos priėmėjo. Ne visi noriai dalinasi savo duomenimis, tad daugeliui atveju užtenka tik fizinio asmens vardo bei pavardės. Individualios veiklos sąskaita-faktūra Jums – būtina, tačiau paslaugos arba prekės gavėjas gali jos atsisakyti, gali nenurodyti savo asmens kodo, jeigu to nenori.

Rekomenduojame naudoti ir išankstines sąskaitas, kurios tampa mokumo garantija.

Asmuo, kuris per metus uždirbo daugiau nei 45 tkst/EUR privalo išrašyti PVM sąskaitą-faktūrą, o asmuo, kuris šios sumos neviršijo – išrašo sąskaitą-faktūrą. Anksčiau ant įprastos sąskaitos buvo reikalingas parašas – šiuo metu jo nebereikia.

Individuali veikla – sąskaita-faktūra, pavyzdys (galima individualios veiklos sąskaita faktūra):

Individuali sąskaita-faktūra gali skirtis. Svarbiausia “išlaikyti” būtinus punktus.

Sąskaita-faktūra individuali veikla – reikalinga kiekvieną kartą, kai tik individualia veikla besiverčiantis asmuo suteikia kokią nors paslaugą. Jeigu paslaugos priėmėjas tikina, kad sąskaita jam nėra reikalinga – ją išrašyti vis tiek būtina. Paprasčiausiai – neperduokite paslaugos gavėjui, pasilikite kopiją tik sau.

Sąskaita-faktūra individuali veiklos pagal pažyma visada turėtų būti po ranka. Lygiai taip pat kaip ir apskaitos žurnalas, kadangi VMI turi teisę prašyti įrodyti savo pajamas sąskaitomis.

Sąskaitos-faktūros pildymas bus greitesnis ir paprastesnis su sąskaita123, kadangi išsaugojus duomenis pavyks greičiau išrašyti sąskaitas.