5 min

Senatvės pensijos skaičiuoklė

Keturi žmonės, sėdintys kėdėse, laikantys planšetinius kompiuterius, veidai neįrėminti. Du dėvi oficialius drabužius, o du - kasdienius. Pirmame plane ant grindų yra spalvingos abstrakčios formos.
Turinys
Atnaujinta 2024-08-04

Senatvės pensijos skaičiuoklė

Sodra sukūrė internetinę senatvės pensijos skaičiuoklę, leidžiančią kiekvienam asmeniui sužinoti prognozuojamą savo pensijos dydį. Ši skaičiuoklė yra patogi priemonė, padedanti planuoti savo finansinę ateitį. Jūsų naršyklė pasenusi atnaujinkite, kad galėtumėte tinkamai naudotis šia skaičiuokle.

Svarbu net ir esant jaunam domėtis – kokia ateities pensija Jūsų laukia. Tai užtikrins stabilumą.

Linksmai šokančios pagyvenusios poros iliustracija. Žemiau esančiame tekste lietuvių kalba parašyta „PENSIJA GALI BŪTI SMAGI“, reiškianti „Išėjimas į pensiją gali būti smagus“. Fone yra švelnios, abstrakčios smėlio ir persiko atspalvių formos.

Ką turiu žinoti?

  • pensijos dydį lemia per visą karjerą sukauptas stažas, taškų suma, bazinės pensijos rodiklis ir apskaitos vieneto vertė tais metais, kai išeisite į pensiją;
  • Jums arba Jūsų darbdaviui tikslinant duomenis apie Jūsų darbo užmokestį, buvusį iki 2018 m. gruodžio 31 d., įgyta teisė į senatvės pensiją gali keistis;
  • bazinės pensijos dydis ir apskaitos vieneto (taško) vertė kasmet indeksuojami pagal darbo užmokesčio fondo pokyčius.

Sulaukus pensijinio amžiaus

Iliustracija, kurioje pagyvenusi pora sėdi ant sofos ir atlieka tiesioginę transliaciją. Priešais juos ant trikojo pritvirtintas išmanusis telefonas. Katė žaidžia su siūlų kamuoliuku, o šalia sėdi meškiukas. Lietuviškame tekste rašoma: „Senatvės pensiją sudaro dvi dalys.

BENDROJI PENSIJOS DALIS

  • Bazinis pensijos dydis kasmet indeksuojamas;
  • Būtinasis stažas senatvės pensijai 2021 m. yra 32 metai ir kasmet didinamas po pusę metų, kol 2027 m. pasieks 35 metus.

Minimalus stažas senatvės pensijai gauti – 15 metų. Neįgijęs 15 metų stažo asmuo neturi teisės gauti senatvės pensijos.

 INDIVIDUALIOJI PENSIJOS DALIS 

  • Individualioji pensijos dalis priklauso nuo asmens įgytų pensijos apskaitos vienetų (taškų) sumos ir apskaitos vieneto (taško) vertės tais metais, kai žmogus išeina į pensiją;
  • Apskaitos vieneto (taško) vertė kasmet indeksuojama. Kad galėtumėte tinkamai peržiūrėti šią svetainę, įsitikinkite, kad jūsų naršyklė yra atnaujinta;
  • 1 taškas įgyjamas, jei per metus darbdavys ar žmogus savarankiškai sumoka pensijų draudimo įmokų nuo atlyginimo ar pajamų VERTĖS, kuri yra 12 tais metais nustatytų vidutinių darbo užmokesčių (VDU). 2021 m. VDU siekia 1 352,70 Eur.

Dažniausiai užduodami klausimai apie pensijos išmokas

Kada galima išeiti į pensiją?

Pensinis amžius Lietuvoje nėra fiksuotas ir priklauso nuo gimimo metų. Yra galimybė išeiti į pensiją anksčiau, tačiau tai gali turėti įtakos pensijos dydžiui.

Kaip apskaičiuojama pensija?

  • Pensijos dydis priklauso nuo sukaupto stažo ir vidutinio uždarbio per visą draudiminį laikotarpį.
  • Pensijos dydis reguliariai indeksuojamas, atsižvelgiant į infliaciją ir vidutinį darbo užmokestį.

Kokių rūšių pensijos yra?

  • Senatvės pensija. Mokama pasiekus pensinį amžių ir sukaupus reikiamą stažą.
  • Neįgalumo pensija. Mokama asmenims, negalintiems dirbti dėl neįgalumo.
  • Vaikų pensija. Mokama našlaičiams, netekusiems vieno ar abiejų tėvų.

Kaip kaupti pensiją papildomai?

Papildomai prie valstybinės pensijos galima kaupti pensiją II ir III pensijų fonduose. Kiekvienas asmuo turi individualią sąskaitą, kurioje kaupiamos pensijos lėšos.

Ką daryti, jei noriu anksčiau išeiti į pensiją?

Rekomenduojama pasikonsultuoti su „Sodra“, kad sužinotumėte apie galimybes ir pasekmes. Būtina paskaičiuoti, kaip ankstyvas pasitraukimas įtakos pensijos dydį.

Kaip sužinoti savo pensijos dydį?

Per „Sodros“ savitarną galima pasitikrinti preliminarų pensijos dydį. Geriausia yra kreiptis į „Sodrą“ dėl išsamesnės informacijos.

Pensijų sistema nuolat kinta, todėl rekomenduojama reguliariai sekti naujienas ir konsultuotis su specialistais.6+

author avatar
Darius Šoparas CEO
Darius Šoparas yra fintech SaaS'o Sąskaita123 įkūrėjas su daugiau nei 20 metų patirtimi. Ilgametė patirtis IT ir finansų industrijoje, bei aistra tech inovacijoms leidžia Dariui įkvėpti naujus, augančius verslus, padėti jiems racionalizuoti savo veiklą ir pasiekti finansinių tikslų.
Gaukite naudingiausius savaitės patarimus
Toliau skaitykite
Tekstas „DIRBU SU IVP“ violetiniame fone.
12 min Rūta Kirdeikė
Pajamų deklaravimas dirbantiems su individualios veiklos pažyma
2025 metais visi, kurie vykdo veiklą su individualios veiklos pažyma – turės deklaruoti savo pajamas gautas per 2024 metus. Taip pat privaloma deklaruoti pajamų mokesčio į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI). Tai svarbus procesas, kuris ne tik užtikrina teisingą mokesčių apskaičiavimą, bet ir leidžia pasinaudoti galimomis lengvatomis ar susigrąžinti permokėtus mokesčius. Pajamų deklaravimas – būtinas? Pajamų […]
Žmogus dirba prie stalo su kompiuteriu ir laiko rožinį žymeklį virš popieriaus su eskizais ir užrašais. Išmanusis telefonas, kuriame rodomos programų piktogramos, yra ant stalo, apsuptas spalvingų rašiklių ir žymeklių.
8 min Darius Šoparas
Ar freelancinimas – tinkamas veiklos būdas tau?
Šiuo metu apie laisvai samdomus darbuotojus, arba laisvai samdomas darbuotojas, kalbama labai daug. Laisvai samdomas darbas tampa vis populiaresnis ir tikima, kad greitu metu tai bus ne tik pati aktyviausia ir dažniausiai pasirenkama darbo forma, tačiau ir pačių darbdavių akyse laisvai samdomi specialistai taps kur kas reikalingesni, dažniau pasirenkami. Visgi, tai kas tinka vienam – […]
Paveikslo fone yra ryškiai mėlynas fonas su baltu tekstu „Žemės mokestis“, kuris lietuviškai reiškia „žemės mokestis“.
5 min Darius Šoparas
Kam nereikia mokėti žemės mokesčio?
Žemės mokestis yra svarbi valstybinės mokesčių sistemos dalis, kurią reglamentuoja Lietuvos Respublikos žemės mokesčio įstatymas. Šio mokesčio tikslas – užtikrinti, kad žemės nuosavybė būtų tinkamai administruojama, naudojama ir, jei įmanoma – atneštų naudą visuomenei. Kam nereikia mokėti žemės mokesčio? Tai ir aptarsime straipsnyje. Žemės mokesčio pagrindai Pagal Lietuvos Respublikos žemės mokesčio įstatymą – žemės mokesčio […]

Išbandyk jau dabar.
Nemokamai!

Optimizuokite savo verslo procesus jau dabar.
Registruokitės ir pradėkite jau šiandien!

Išbandykite sistemą nemokamai